2018 Kadın Modası

2018 Kadın Modası

Sosyal Medyada Paylaşın

2018 kadın modası hakkındaki tüyoları bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Genel anlamda bu sezonun diğer yıldan çok fazla farkı yokmuş gibi görünse de bazı trendlerin yerini yenilerinin aldığını söylemeliyiz. Örneğin geçen sezonun trendlerinden olan pembe rengin yerini bu yıl eflatun renk almış durumda. Geçen yıl büyük çantalar çok popülerken bu sezon çantaların boyutlarının küçüldüğünü görüyoruz. Önceki yıllarda kısa paçalı pantolonlar gündeme gelmezken bu yıl zirvede olduklarını görüyoruz. Trendlerin dışında kalmak istemiyorsanız aşağıdaki tüyolar çok işinize yarayabilir.

Kot Pantolon

Modası geçmeyen kıyafetler listesinin başında kot pantolon hep ilk sıralarda yer almaktadır. Bu sezon da bu sıralamanın değişmediğini görüyoruz. Başta bol paça kısa kot pantolonlar olmak üzere beyaz ve açık mavi kotları zirvede görüyoruz. Özel gün ve gecelerde taşlı kotlar, günlük yaşamda ise yırtık kot modelleri bu sezon da birçok bayanı; ” acaba ne giysem? ” sorusundan kurtaracak seçenekler arasında bulunuyor.

Ekoseli Pantolon

Geçtiğimiz yıllarda etek, elbise ve gömlek gibi kıyafetlerde görmeye alıştığımız ekose deseni bu sezon da pantolonlarda karşımıza çıkıyor. Özellikle kırmızı ve siyah renk tonlarının hakim olduğu ekose desenli kısa paçalı pantolonlar bu yıl çok popüler. Ekose deseni biraz riskli olduğu için bu tarz pantolonları beyaz gömlek ile giyerek şıklığınızla dikkat çekebilirsiniz.

Eflatun Renk Zirvede

Bu yıl bahar ve yaz aylarının favori rengi eflatun. Morun daha açık tonu olan bu renk elbise, etek ve tişörtlerin yanı sıra ruj ve oje rengi olarak da çok popüler. Hatta saç trendlerinde bile eflatun rengin mor ve pembeyi geride bıraktığını söyleyebiliriz.

Işıltılı Kıyafetler

Kıyafetlerde pul ve payetler de bu sezon göze çarpan detaylar arasında. Kıyafetlerdeki ışıltılar tabi ki sadece bu kadarla kalmıyor. Metalik kumaşlar da elbise ve eteklerde sıkça karşımıza çıkıyor. Buna ek olarak birçok ayakkabı modelinde de ışıltılı tasarımlar popülerliğini koruyor.

Bol Paça Kısa Pantolonlar

2018 bayan sokak modası incelendiğinde bol paça kısa pantolonların da zirvede olduğunu görüyoruz. Her ne kadar bol paça kısa pantolonlar kısa boylu bayanlar için uygun olmasa da, bu pantolonların altına giyilecek kalın tabanlı ayakkabılar ya da topuklu ayakkabılarla boyu daha uzun göstermek mümkün.

Blazer Ceket

Sonbahar ve ilkbahar aylarında bayanların en çok tercih ettiği kıyafetlerden birisi olan blazer ceket bu sezon da popülerliğini korumaya devam ediyor. Klasik giyimden hoşlanan bayanlar düz blazer ceketlerin altına giyecekleri yakası açık gömleklerle daha şık ve çekici görünebilirler.

Küçük Çantalar

Her sezon gittikçe büyüyen çantalar bu sezon yerini küçük tasarımlara bırakmış durumda. Büyük çantalar kullanmaktan sıkıldıysanız artık boyna çapraz takılan küçük çantaları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Çiçek Desenleri

Bahar ve yaz aylarının vazgeçilmezlerinden olan çiçek desenleri 2018 yılında da trendler arasındaki yerini koruyor. Bu yıl bahar aylarından itibaren etek, elbise ve tulum gibi birçok kıyafette çiçek desenlerini sıkça görebiliriz.

Kamuflaj Desenler

Gençlerin çok sevdiği kamuflaj desenler de hala popülerliğini korumaya devam ediyor. Bu tarz kıyafetlerde asker yeşili ve kahverengi tonlarının yine ağırlıkta olduğunu söyleyebiliriz.

Saçlarda Eflatun Trendi

Saçlarda yıllardır hakimiyetini sürdüren pembe ve gri rengin yerini bu sezon eflatun rengin aldığını görüyoruz. Uzun ve kısa tüm saç modellerinde bu yıl eflatun rengi sıkça görebiliriz.

Bu yazımızda 2018 kadın modası trendleri hakkındaki tüyoları sizlerle paylaştık. Siz de bu trendlerden kendi tarzınıza uygun olanlarını tercih ederek girdiğiniz her ortamda şıklığınızla dikkat çekebilirsiniz. Yazımıza son vermeden önce bu yaz etek ve elbiselerde plisenin de çok popüler olduğunu belirtmek istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir