2019 Kısa Saç Modelleri

2019 Kısa Saç Modelleri

Sosyal Medyada Paylaşın

2019 kısa saç modelleri havalı görünümleri ile uzun saçlardan vazgeçemeyen bayanların bile aklını çelebilir. Şekil vermesi ve kullanımı kolay olduğu için son yıllarda bayanlar arasında kısa saç modelleri oldukça popüler. Eskiden çoğunlukla genç bayanlar kısa saç kullanırken günümüzde orta yaşlı bayanlarda kısa saç tercih etmektedir. Kısa saçların havalı görünümün yanı sıra bayanları genç göstermekte de oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Yıllardır uzun saç kullanan bayanlar kısa saçın kendilerine yakışıp yakışmayacağı konusunda tereddüt yaşayabilirler. Bu tür durumlarda ilk olarak saçlar orta boy kestirilip bir süre bu şekilde kullanıldıktan sonra daha kısa olarak kestirilebilir. Bu yıl kısa saçlarınızı kestirerek kendinizde bir değişiklik yapmayı düşünüyorsanız yazımızda vereceğimiz tüyolar işinize yarayabilir.

2019 Kısa Saç Modelleri

2019 kısa saç modelleri geçen yıl olduğu gibi yine çok havalı görünüme sahip. Kısa saç modelleri arasında küt saç kesimleri, bob ve lob saç kesimleri, yanları kazıtılmış saçların yanı sıra pixie saç kesimi de bu yılın favori kısa saç modelleri arasında bulunmaktadır. Kısa saçlarda kahkül ve perçem gibi detayların yanı sıra arkaları kısa önleri uzun olan asimetrik kıs saç modelleri de bu yıl sıkça göreceğimiz tasarımlar arasında. Kısa saçın avantajını kullanmak isteyen bayanlar için bu yılda birçok farklı seçenek mevcut.

Bayanlar için havalı kısa saç modelleri denince ilk akla gelen bob saç kesimleri olmaktadır. Saçlarını fazla kısalttırmak istemeyen bayanlar bob saç modelini rahat bir şekilde kullanabilirler. Bu saç modeli şık görünümünün yanı sıra ince telli saçları daha dolgun göstermektedir. Düz ince telli saçları bob modelinde kestirerek arkaları kabartıp havalı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Kıvırcık saçlarınız varsa yüz şeklinize uygun boyda bir bob saç kesimi sizin için idealdir.

Küt saç kesimleri klasik bir saç modeli olarak görülse de bu saç modelinin farklı kesimlerle daha modern bir tarza büründüğü gözlerden kaçmıyor. Özellikle katlı ve kahküllü küt saç kesimleri, uygun saç rengi ile bir araya geldiğinde sonuç sizi memnun edebilir. Kabarık saçlarınızdan şikayetçi iseniz katlı kısa saç modelleri sayesinde bu sorunu çözmeniz mümkün. İddialı saç kesimlerinden hoşlanıyorsanız yanları kazıtılmış saçlar da kabarık saçlarınızı daha güzel ve havalı göstermeye yardımcı olabilir.

Yüzün bir kısmını kapatan asimetrik kesim kısa saç modelleri geçen yıl olduğu gibi bu yıl da oldukça popüler. Saç kesimlerindeki cesur tasarımlar saç renklerine de yansımış durumda. Yeşilden pembeye, kırmızıdan maviye aklınıza gelebilecek birçok renk tonu kısa saçlarda sıkça karşımıza çıkacak. Bu yıl saçların kısa yerleri doğal renginde bırakılırken üst taraflarda, önlerde ve yanlarda rengarenk saç tutamları ile dikkat çeken kısa saç modelleri genç bayanlar arasındaki popülerliğini devam ettirebilir.

Klasik kısa saç modellerinin, saçların arasına atılan ombreler ile daha modern bir görünüme kavuştuğunu bilmekteyiz . Bu yıl da kısa saçlarda ombre ışıltılarını sıkça görebiliriz. Geçtiğimiz yıllarda popüler olan ıslak görünümlü kısa saçlar bu yıl hala saç trendleri arasında bulunsa da, kabartılarak dağınık bir görünüm verilmiş saçlar bu yıla damgasını vuracak gibi görünüyor.

Kısa saçlarınızla daha modern ve havalı bir görünüme kavuşmak isterseniz bu konuda doğru saç modelini tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Yüz şeklinize uygun bir kısa saç modeli ile hem daha güzel görünebilir hem de saçlarınıza şekil vermekte zorlanmazsınız. Daha önceden kısa saç kesimi kullanmadıysanız bu konuda saç modası kadar kuaförünüzün tavsiyelerini de dikkate almalısınız. 2019 kısa saç kesimleri hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz sizler için hazırladığımız resim galerisine göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir