3 Adımda Hızlı Makyaj

3 Adımda Hızlı Makyaj

Sosyal Medyada Paylaşın

Etkileyici bir makyaj yapmak istiyorsunuz fakat bunun için çok fazla vaktiniz mi yok? Kadınlar her zaman hızlı ve pratik güzelleşme yöntemlerini bulmuşlardır. Makyaj konusunda da aynı hız ve beceriyi gösterebilirsiniz. Az sonra sizlere vereceğimiz 3 adımda hızlı makyaj tüyoları sayesinde kısa sürede etkileyici bir makyaj yapıp, güzelliğinizle göz kamaştırabilirsiniz.

3 Adımda Hızlı Makyaj

Hazırlanmak için çok fazla vaktiniz yok ama sürenin kısıtlı olması sizin güzelliğinizi engelleyemez. Uygun makyaj tekniklerini kullanarak seri bir şekilde hazırlığınızı tamamlayabilirsiniz.

1. Adım Yüz Makyajı

İlk olarak yüzünüze kapatıcıyı sürmekle işe başlayabilirsiniz. Ten renginizin bir iki ton açığı olan kapatıcınızı parmaklarınız yardımıyla cildinizin tamamına iyice sürün. Yine cilt renginize uygun bir tondaki fondöteni uygulayın. (Tercihen cildinizden yarım ton daha açık veya aynı renk olmalı.) Büyük bir fırça ile pudra ve allığınızı da uyguladıktan sonra yüz makyajınız tamam, şimdi sıra ikinci adımda.

2. Adım Göz Makyajı

İlk olarak göz farı uygulayın. Gözleriniz koyu renkse bej ve sedef tonlarını, açık renk ise her rengi seçebilirsiniz. Derin bakışlar elde etmek için; gri, siyah ve kahverengi göz farı kullanabilirsiniz. Daha canlı bakışlar için de; yeşil ve mavi tonları tercih edilebilir. Karar verdiğiniz göz farını üst göz kapağınızın tamamına uygulayın. Gözlerinize kalem çekerken de; küçük gözleriniz varsa göz kalemini kirpik diplerinden, gözleriniz iriyse de göz içinden çekin. Daha sonra pamuklu çubuk yardımıyla, çektiğiniz çizgiyi biraz dağıtarak gölge uygulayın. Ve son olarak da kirpiklerinizi tarayarak iki kat rimel sürerek göz makyajınızı tamamlayın. Şimdi sıra geldi 3. ve son adıma.

3. Adım Dudak Makyajı

Dudaklarınızın dolgunluğuna veya inceliğine göre uygun bir ruj seçimi yapın, bunu fırça ile dudaklarınıza sürdükten sonra dudaklarınızın orta kısmına da bir miktar parlatıcı sürün ve işte dudak makyajınız da hazır.

Artık bir yere yetişme telaşınız olduğunda aceleden kötü bir makyaj yapma riskiniz yok. Sizlere verdiğimiz bu hızlı makyaj tüyoları sayesinde üç adımda harika dudaklar, etkileyici bakışlar ve kusursuz bir yüze kavuşup güzelliğinizi bir kez daha en doğal haliyle gözler önüne serebilirsiniz.

Yaz Makyajı Nasıl Yapılır * Tıklayınız

Ten Rengine Göre Makyaj * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir