Ağaç Yapraklarından Dekoratif Mumluk Yapımı

Ağaç Yapraklarından Dekoratif Mumluk Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Ağaç yapraklarından dekoratif mumluk yapımı, cam kavanozları değerlendirmek için uygulayabileceğiniz çok keyifli bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Sonbaharda sararan yapraklar farklı renkleri ile birçok dekor ürünü yapımında kullanılabilir. Biz bugün sizlerle bu çalışmalardan birisi olan dekoratif mumluk yapımını paylaşıyoruz. Evde keyifli vakit geçirmek ve sonbahara uygun bir dekoratif ürün yapmak istiyorsanız bu projeyi uygulayabilirsiniz.

Ağaç Yapraklarından Dekoratif Mumluk Nasıl Yapılır

Ağaç Yapraklarından Dekoratif Mumluk Malzemeleri

  • 1 tane kavanoz
  • Sararmış ağaç yaprakları
  • Tutkal
  • Fırça

Dekoratif mumluk yapımı için istediğiniz boyut ve şekilde kavanoz kullanabilirsiniz. Farklı tasarıma sahip olan kavanozlarla daha şık bir mumluk yapabilirsiniz. Aynı yöntem ile kavanoza dantel de yapıştırabilirsiniz. Fakat biz sonbahara uygun bir tasarım yapmak için ağaç yaprağı kullanıyoruz. Projeyi denemek isteyenler için  ağaç yapraklarından dekoratif mumluk nasıl yapılır? sorusunun cevabını açıklamalı olarak veriyoruz.

Uygulamaya başlamadan önce kavanozu güzelce yıkayın. Üzerinde kağıt varsa bunu bir tel yardımı ile hafifçe ovalayarak çıkarabilirsiniz. Yıkadığınız kavanozu temiz bir bez ile kuruladıktan sonra dekoratif mumluk yapımına geçebilirsiniz.

  • Çalışmayı yapacağınız yere tutkal bulaşmaması için gazete kağıdı sererek gerekli koruma önlemini almayı unutmayın.
  • Bir kaba biraz tutkal boşaltın. Kavanoza fırça yardımı ile tutkalı sürün.
  • Yaprakları tutkalın üzerine dikkatli bir şekilde yerleştirerek bastırın.
  • Yaprakların üzerine bir kat daha tutkal sürün.
  • Tutkal kuruduktan sonra dekoratif mumluğu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Çalışmayı yapmak için şeffaf tutkal kullanın. Şeffaf tutkal kuruduktan sonra belli olmayacağı için mumluk daha şık duracaktır. Bu şekilde kavanozun her yerini ya da sadece bir kısmını yaprak ile kaplayarak, çok güzel bir mumluk yapabilirsiniz. Ağaç yaprağı bulamayanlar kavanozun üzerine yaprak görünümü verdikleri renkli kağıtlardan yapıştırarak da bu çalışmayı uygulayabilirler. Dilerseniz yaptığınız mumluğun ağız kısmına bir tel yardımı ile sap yapıp bunu duvara asarak da kullanabilirsiniz. Bu şekilde dekoratif mumluğu balkon ya da bahçe aydınlatmasında fener olarak da kullanmanız mümkün olur.

Siz de elinizdeki boş kavanozları bu şekilde değerlendirmek isterseniz aşağıda, ağaç yapraklarından mumluk yapımı yöntemi ile yepyeni mumluklara sahip olabilirsiniz. Bu yöntem ile elinizdeki imkanları ve hayal gücünüzü kullanarak birbirinden güzel tasarımlar yapabilirsiniz.

Konserve Kutusundan Dekoratif Mumluk Yapımı * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir