Ahşap Mandaldan Nihale Yapımı

Ahşap Mandaldan Nihale Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Ahşap mandaldan nihale yapımı en kolay ve eğlenceli kendin yap çalışmalarından birisidir. Nihale bayanlar için sadece bir mutfak eşyası değil aynı zamanda dekoratif bir üründür. Marifetli bayanlar keçe, kumaş ve örgü ile birbirinden güzel nihaleler yapmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız mandaldan nihale yapımı ise bunlardan daha kolay bir çalışmadır. Örgü örmeyi ve dikiş dikmeyi bilmeyen bayanlar da kendi el emeği ile nihale yapabilsinler diye bu kendin yap çalışmasını paylaşıyoruz. Sıfır masrafla orjinal bir nihale sahibi olmak isteyenler hemen kolları sıvayabilirler.

Ahşap Mandaldan Nihale Nasıl Yapılır

Ahşap Mandaldan Nihale için Malzemeler

  • Ahşap mandal
  • Yapıştırıcı
  • Mukavva
  • Küçük bir şişe

Ahşap Mandaldan Nihale Yapımı

  • İlk olarak mandalların metal kısmını çıkararak tahta kısımlarını ikiye ayırın.
  • Masanın üzerine mukavvayı koyun.
  • Mukavvanın tam ortasına küçük şişeyi yerleştirin. Mandalları bu şişenin etrafına sıralayacağınız için, küçük bir şişe olması gerekiyor.
  • Ahşap mandallara yapışkan sürerek bunları birbirine sabitleyin. Bu işlemi yaparken ahşap parçaları şişenin etrafına dolar gibi sıralayın.
  • Başlangıç noktasına ulaştığınızda ahşaptan nihale hazır. Yapışkan kuruduktan sonra kullanabilirsiniz.

Bu yöntemi uygulayarak dakikalar içerisinde çok orjinal bir nihaleye sahip olabilirsiniz. Nihaleyi bu şekilde kullanabileceğiniz gibi dilerseniz boyayarak, daha şık bir hale de getirebilirsiniz.

Ahşap mandaldan nihale yapmak çok kolay bir uygulamadır. Bir köşede kullanmadığınız mandallar varsa, bunları nihale yaparak değerlendirebilirsiniz. Bu yöntemi kullanarak nihale dışında, duvara asmak için çok güzel dekoratif süsler de yapabilirsiniz.

Ahşap, ısıya dayanıklı bir malzeme olduğundan nihale yapımı için oldukça uygundur. Evde ahşaptan nihale yapmak isteyenler bunun için mandal kullanabilirler. Mandal ucuz bir malzeme olduğu ve bunların ortasındaki metali çıkardıktan sonra başka işlem uygulamak gerekmediği için, evde yapılan bu çalışmada rahatlıkla kullanılabilir. Elinizin altında ahşap mandal yoksa aynı çalışmayı dondurma çubukları ile de yapabilirsiniz.

Bu keyifli çalışmayı isteyen herkes kolaylıkla yapabilir. Evde mandaldan nihale yapımı çalışmasını gerçekleştirerek, sıfır maliyete çok güzel bir nihaleye sahip olabilirsiniz. Bunun için gereken malzemeleri temin edip aşamaları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterli…

Tahta Mandallar ile Dekoratif Sepet Yapımı * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir