Akıllı Telefon Nasıl Temizlenir

Akıllı Telefon Nasıl Temizlenir

Sosyal Medyada Paylaşın

Akıllı telefon nasıl temizlenir? sorusuna hepimizin farklı cevapları olabilir. Gün boyu elimizden düşmeyen telefonları kaliteli bir şekilde kullanabilmek ve hijyen sağlamak için sürekli temizlememiz gerekiyor. Bu konuda herkesin kendine has uyguladığı yöntemler vardır. Peki cep telefonu temizlemek için kullandığınız yöntem yeterli mi? Bu yazımızda akıllı telefonu temizlemek için yapmanız gerekenleri paylaşıyoruz. Siz de verdiğimiz ip uçlarına göz atarak cep telefonu için uygun temizlik maddeleri ve doğru yöntemi kullanıp kullanmadığınızı kontrol edebilirsiniz.

Akıllı Telefon Nasıl Temizlenir

Akıllı Telefon Temizlemek için Neler Gerekli

  • Mikro-fiber bez eğer bu yoksa gözlük temizleme bezi de olur. Mikro-fiber bez silinen yüzeyde toz, kir ve tüy bırakmadığı için cep telefonu temizliğinde kullanmak için idealdir.
  • Biraz pamuk
  • Elektronik cihazları temizlemek için özel olarak üretilen sıvılar. Bu sıvıdan yoksa kolonya da kullanabilirsiniz.
  • Eski kullanmadığınız temiz bir diş fırçası ( bu fırçanın kılları çok sert olmamalı. )

Cep telefonu camsil ile temizlenir mi diye merak edenler olabilir. Telefonunuzu temizlemek için cam sil ya da başka kimyasal içeren temizlik maddesi kullanmayın. Aksi halde telefonunuza ciddi anlamda zarar verebilirsiniz.

Cep Telefonunun Ekranı Nasıl Temizlenir

  • İlk olarak telefonunuzu kapatın. Bu şekilde ekrandaki leke ve izleri de daha kolay görebilirsiniz.
  • Telefonu temizlerken kullandığınız sıvının kenarlardan içeri kaçmamasına dikkat edin. Bunun için temizlikte kullanacağınız sıvı ile pamuğu hafifçe nemlendirin. Ekranı ve diğer yerleri çok fazla bastırmadan silin. Ardından mikro-fiber bez ile güzelce kurulayın.
  • Telefon ekranını havlu peçete gibi sert ürünlerle kurulamanız veya fazla bastırarak silmeniz ekranda çizik oluşumuna neden olabilir. Bu konuya gereken özeni göstermeyi unutmayın.
  • Akıllı telefonunuzu temizlerken kulaklık ve diğer girişlere sıvı kaçırmamaya dikkat etmelisiniz.

Akıllı cep telefonu temizliği iki şekilde yapılır. Birincisinde sadece ekranın temizlendiği yüzeysel temizlik, diğerinde kapağın da çıkarıldığı derinlemesine temizlik yapılır. Derinlemesine temizlikte kapak içi ve kenarlar da silinir. Gerekli malzemeler arasında diş fırçasını da saydık. İşte diş fırçası bu derinlemesine temizlikte kullanılmaktadır. Fırçayı telefonun ekranında ve çizik oluşturabileceği bölgelerde kullanmayın. Diş fırçası kapak arasında bezin ulaşamayacağı noktaları temizlemek için gereklidir. Telefonun kapağını açtıktan sonra fırça ile nazik hareketlerle kapak arasındaki çıkıntıları temizleyin. Mikro-fiber bez ile üzerinden geçin. Telefonunuzu her temizlediğinizde olmasa da belirli aralıklarla bu uygulamayı yapmanızda fayda var.

Cep telefonunuzu kir ve tozdan korumak için telefon kılıfı kullanmalısınız. Telefon kılıfı kullanmasanız bile en azından ekran koruyucu kullanmalısınız. Bu şekilde telefonunuzun daha temiz kalmasını sağlarken ekranında çizik oluşmasını da önleyebilirsiniz.

Cep telefonu temizliği hijyen kadar bu aleti verimli kullanabilmek açısından da önemlidir. Telefonun ekranını temizlediğiniz gibi düzenli olarak kapağını çıkararak aralarda biriken kir ve tozları da temizlemelisiniz. Bu yazımızda sizlerle cep telefonu nasıl temizlenir sorusunun cevabını paylaştık. Bu püf noktalarına dikkat ederek telefonunuzda etkin bir temizlik sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir