Amigurumi Anahtarlık Modelleri

Amigurumi Anahtarlık Modelleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Amigurumi anahtarlıklar belki de tığ işi çalışmaları içinde en eğlenceli, en renklileridir. Kimi zaman bir meyve, kimi zaman hayvan figürü kimi zaman ise çiçek motifi şeklinde karşımıza çıkan bu anahtarlık modelleri, uygun ip ve tığlar ile hazırlanıp kullanılabiliyor. Amigurumi örgüye ilk başlayanların bile rahatlıkla yapabileceği amigurumi anahtarlık modelleri hayal gücüne göre farklı tasarımlar ile çeşitlendirilebilir.

Amigurumi anahtarlık modelleri yuvarlak ya da düz şekilde yapılabilir. Yuvarlak şekilde örülen anahtarlık modellerine sihirli halka yaparak başlanır. Daha sonra sık iğne ile devam ederek yuvarlak şekilde örgü boyu uzatılır. Verilmek istenen desen boyuna gelindiğinde düz kesim için tek seferde tüm ilmekler kesilir. Üçgen şeklinde bir bitiriş için aşamalı olarak ilmekler kesilerek bitirme yapılır. Eğer figür olarak bir hayvan yapılıyor ve kulak kısımlarını da örgüye dahil edilecekse orta kısmını tek seferde bitirip kenar kısımlarından üçgen şeklinde bitiriş yapılır. Yuvarlak yerine düz tığ işi anahtarlık yapmak için anahtarlık boyutuna göre zincir çekerek örgüye başlanır. Yine sık iğne yaparak istenilen boyuta ulaştırılır ve desen verilir. Hazırlanan amigurumi figürlerini anahtarlık olarak kullanmak için farklı aparatlar kullanılabilir. Eğer aparat yoksa ip ile zincir çekerek kendi aparatınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Tığ işi anahtarlık modellerini hazırlarken ayrıca boncuk, pul ya da daha farklı süsleme malzemeleri de kullanabilirsiniz. Bu malzemeler ile tam figürü verip anahtarlıkları tamamlayabilirsiniz.

Hazırladığınız tığ işi anahtarlık çeşitlerini farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Bu anahtarlıkları isterseniz bebek ziyaretine giderken götürebilir ya da bebek ziyaretlerinde gelenlere verebilirsiniz. Benzer şekilde çocuğunuzun doğum günü ya da sünneti için de çok sayıda anahtarlık hazırlayıp gelen misafirlere hediye edebilirsiniz. Hobi olarak başladığınız bu işi ilerletip isterseniz zaman içinde hazırladığınız anahtarlıkları satarak ek gelir de elde edebilirsiniz. Verdiğimiz genel bilgilerin ardından şimdi sizleri en sevilen amigurumi anahtarlık modelleri ile baş başa bırakmak istiyoruz. Siz de bu modellerden beğendiklerinizi hazırlayabilir, kendi hayal gücünüzü de işin içine katarak harika çalışmalar ortaya çıkarabilirsiniz.

Amigurumi Anahtarlık Yapımı * Tıklayınız

Amigurumi Anahtarlık Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir