Amigurumi Oyuncak Modelleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Amigurumi oyuncak modelleri tığ işi örgü ile harikalar yaratanların ilgisini çekmiştir. Son derece renkli ve özel oyuncaklar hazırlanan amigurumi için genelde sık iğne ve sihirli halka yapmayı bilmek yeterlidir. Oyuncak figürün baş, el, kol, bacak kısımlarına başlarken ilk olarak sihirli halka yapılıp sonrasında halka etrafına yeterli sayıda sık iğne yaparak figür parçaları hazırlanır.

Amigurumi tekniği ile anahtarlık olarak kullanılabilecek çok küçük figürler hazırlanabileceği gibi küçük çocukların uyku arkadaşı olabilecek büyüklükte oyuncaklar da hazırlanabilir. Amigurumi olarak büyük oyuncaklar hazırlanırken her bir parça tek tek hazırlanır. Tüm parçalar hazır olduktan sonra içine yumuşak elyaf ile dolgu yapılır. En son parçalar birleştirilerek oyuncaklar tamamlanır.

Amigurumi tekniği ile hazırlanan oyuncaklar arasında ilk sırada olanlar bebeklerdir. Renk renk, farklı saç uzunluklarında, üzerinde farklı kıyafetler bulunan kız bebekler daha fazla beğeni kazanıyor. Bu bebeklerin kendisi gibi elbiseleri de amigurumi tekniği ile hazırlanmaktadır. Bu oyuncak bebekler ve kıyafetleri özellikle kız çocuklarının çok hoşuna giden oyuncak çeşitleridir. Amigurumi ile hazırlanan peluş oyuncağa benzeyen hayvan figürlü oyuncak çeşitlerinde ise en fazla hazırlanan figürler, fil, ayıcık ve köpektir. İçleri bolca elyaf ile doldurulan bu hayvan figürleri tek başına uyuma alışkanlığı kazandırıldığı dönemlerde çocuklar için iyi bir uyku arkadaşı olabilir. Özellikle anti alerjik özelliği bulunan iplerle hazırlanan amigurumi oyuncaklar annelerin de içlerinin rahat etmesini sağlıyor.

Amigurumi oyuncak çeşitlerinde yoğun olarak kullanılan renkler ise kırmızı, pembe, mavi, yeşil, turuncu ve sarıdır. Bu renklerin en canlı tonları kullanılarak harika oyuncaklar hazırlanabilir. İlk başta hobi olarak ya da sevdiklerinize hediye etmek için başladığınız amigurumi oyuncak hazırlama işini zaman içinde geliştirerek kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz. Bu işten kazanç sağlamak için internet üzerinden alışveriş yapabilir ya da çevrenizde örgü ürünler satan yerlere verebilirsiniz.

Aşağı sizlere örnek olması için en popüler amigurumi oyuncak modellerinden seçmeleri paylaştık. Siz de bu resimleri inceleyip hayal gücünüzü de katarak harika çalışmalar ortaya çıkarabilirsiniz.

Amigurumi Oyuncak Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir