Anneler Günü Ne Zaman

Anneler Günü Ne Zaman?

Sosyal Medyada Paylaşın

Mayıs ayının gelmesi ile birlikte anneler günü ne zaman sorusu da akıllara gelmeye başlamıştır. Dünya genelinde çoğu ülkede kutlanan bu özel günün tarihi ve tarihçesi hakkında farklı çok sayıda bilgi vardır. Anneler günü dünya genelinde en geniş kapsamlı olarak Mayıs ayının 2. haftasında kutlanır. Bu tarih, ülkemiz için de anneler günü kutlama tarihi olarak kabul edilir.

Anneler günü, her ülkede farklı kutlama hikayesine sahiptir diyebiliriz. Hikayesi her ne kadar değişse de bu özel günde yapılan etkinlikler genel olarak aynıdır. Bu özel günde her dilde annelere olan güzel duygular anlatılır ve bu duyguları yansıtan hediyeler alınır. Sizde annenize sevginizi ve verdiğiniz değeri belli etmek için bu özel günde sevgi dolu sözlerin yazdığı hediyeler verebilirsiniz.

Anneler Günü Ne Zaman 2018

Her sene farklı tarihlere denk gelen anneler günü 2018 yılında 13 Mayıs tarihine denk geliyor. 2017 yılında 14 Mayıs tarihine denk gelen anneler günü, 2019 yılında ise 12 Mart’a denk geliyor. Bizim için her gün değerli olan annelerimizin bu özel günde kendilerini daha da özel hissetmesi için siz de farklı hediyeler ve sürprizler hazırlayabilirsiniz. Alacağınız hediyelerde ya da yapacağınız sürprizlerde kendi zevklerinizden önce annenizin istekleri ve zevklerine dikkat etmenizi öneririz.

Anneler Günü Hediyesi Seçimi

Anneler günü yaklaşırken alınmak istenen hediyeler ile ilgili de telaş başlamış durumda. Hayatımıza anlam katan annelerimize hediye seçerken bazı önemli noktalara dikkat etmekte fayda vardır. Hala annenize nasıl bir hediye alacağınızı düşünüyorsanız, kararınızı verme aşamasında aşağıdaki iç önemli noktayı da göz önünde bulundurmanızı öneririz.

  • Mutlaka annenizin işine yarayacak her zaman kullanabileceği bir hediye olmasına dikkat edin.
  • Sizin renk seçimleriniz ile annenizin renk seçimleri aynı olmayabilir. Bu konuda hediye sahibinin seçimlerine önem vermelisiniz.
  • Hediye seçiminde annenizin genel kullanımı için değil, özel kullanımı için bir hediye seçmeye özen gösterin. Örnek vermek gerekirse, herkesin kullanacağı bir yemek takımı almak yerine sadece kendisine özel bir çanta hediye edebilirsiniz.

Anneler günü için hediye seçimi konusunda sitemizde yer alan “Anneler Günü için Hediye Fikirleri” başlıklı konumuzu inceleyebilir, daha detaylı şekilde hediye seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir