Asetonsuz Oje Çıkarma Yöntemleri

Asetonsuz Oje Çıkarma Yöntemleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Asetonsuz oje çıkarma yöntemleri evde aseton olmadığı zamanlarda kullanabileceğiniz alternatiflerdir. Aseton gibi hızlı ve kolay bir oje çıkarma sağlamasa da bu yöntemler ile tırnaklarınızdaki ojelerden kurtulabilirsiniz. Evde bulunan malzemeler ile aseton kullanmadan oje çıkarmak için formülleri yazımızın devamında sizlerle paylaştık. Siz de bu yöntemleri uygulayabilir, ojelerinizi aseton kullanmadan çıkarabilirsiniz.

Asetonsuz Oje Çıkarma Yöntemleri

Aseton kullanmadan tırnaklardaki ojeleri çıkarmak için bir çok yöntem denenebilir. Bu yöntemler daha fazla zaman ve güç gerektirse de aseton olmadığı zamanlarda uygulanabilir. Aşağıda maddeler halinde verdiğimiz bu yöntemleri uygularken daha fazla zaman harcamanız gerektiğini unutmayın. Tırnaklarınızdaki ojelerin yumuşaması için uygulama öncesinde 5-10 dakika tırnaklarınızı sıcak su içinde bekletebilirsiniz.

Sirke ve Limon ile Oje Çıkarma Yöntemi

Sirke ve limon ile oje çıkarma yöntemini uygulamak için bir kap içine yarım limonun suyunu sıkın. Limonun suyu kadar sirke de kap içine ekleyin. Malzemeleri karıştırın. Karışımın içine ojeli tırnaklarınızı yerleştirin. 5 dakika bekletin. Daha sonra bir parça pamuğu bu karışıma batırın. Tırnaklarınızın üzerine pamuğu bastırarak sürün. Bu şekilde ojelerinizi çıkarabilirsiniz.

Oje ile Oje Çıkarma Yöntemi

Aseton olmadığı zamanlarda tırnaklarınızdaki eski ojenizi, yeni oje sürerek çıkarabilirsiniz. Bu yöntemi uygulamak için eski ojenizin üzerine yeniden bir kat oje sürün. Yeni sürdüğünüz oje kurumadan bir pamuk ya da bez ile silin. Bu silme işlemi sırasında son sürdüğünüz oje ile önceden sürdüğünüz ojenin birlikte çıktığınız göreceksiniz. Uygulamadan sonra ellerinizi bol su ile yıkamanız yeterli olacaktır.

Sıvı Sabun ile Oje Çıkarma Yöntemi

Sıvı sabun kullanarak oje çıkarmak da mümkün. Bu yöntem için bir kap içine biraz ılık su alın. İçine biraz sıvı sabun ekleyin. Ojeli tırnaklarınızı bu suyun içine koyun. Yaklaşık 5 dakika suyun içinde ellerinizi bekletin. Sonrasında yumuşayan tırnaklarınızı bir pamuk ya da bez ile silerek ojeleri çıkarabilirsiniz.

Diş Macunu ile Oje Çıkarma Yöntemi

Dişlerin sağlığı ve beyazlığı için kullanılan diş macunları gerektiğinde aseton görevi de görebilir. Bu uygulama için bir miktar diş macununu kullanmadığınız bir diş fırçasının üzerine sürün. Ardından fırça ile ojelerinizin üzerini fırçalayın. Fırçaladıkça ojelerin tırnaklardan çıktığını göreceksiniz.

Kolonya ile Oje Çıkarma Yöntemi

Hemen hemen her evde bulunan limon kolonyası ile tırnaklarınızdaki ojeleri çıkarabilirsiniz. Bu yöntemi uygulamak için ilk olarak tırnaklarınızı belli bir miktar kolonya bulunan bir kap içinde 5 dakika bekletin. Süre sonunda pamuk üzerine biraz kolonya dökün. Tırnaklarınızı bu pamuk ile ovalayarak ojeleri çıkarın.

Yukarıda saydığımız yöntemlerin her biri etkili oje çıkarma yöntemleri arasında yer almaktadır. Bu asetonsuz oje çıkarma yöntemlerini uyguladıktan sonra ellerinize ve özellikle tırnaklarınıza nemlendirici özellikli kremler ya da viks sürmenizi öneririz.

Ojeden Sararan Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır * Tıklayın

Takma Tırnak Nasıl Takılır ve Çıkarılır * Tıklayın

Katılaşmış Ojeler Nasıl İnceltilir * Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir