Ataç ile Bileklik Yapımı
Kendin Yap, Kendin Yap Videoları

Ataç ile Bileklik Yapımı

Ataç ile bileklik yapımı örme işlemi yapmadan en kolay şekilde bileklik hazırlama yöntemlerinden birisidir. Kendi hazırladığınız kalpli ataçtan aparat ile farklı bir tasarım yapabileceğiniz bu bileklik modelini, isterseniz çocuklar için isterseniz büyükler için hazırlayabilirsiniz. Her yaş için uygun olma özelliği bulunan ataçtan boncuklu bileklik yapımı detaylarını yazımızın devamında sizlerle paylaşacağız.

Ataç ile Bileklik Yapımı

Ataç ile bileklik hazırlamak için renkli ataçlardan kullanmanız gerekir. Sarı, kırmızı, yeşil, mavi gibi değişik tonları olan bu ataçların üzeri ince naylonumsu bir madde ile kaplı olduğundan şekil almaları daha kolaydır. İlk olarak kullanmak istediğiniz atacı kalp şekline getirin. Bunun için kalpli ataç yapımı videomuza göz atabilirsiniz. Kalpli atacı hazırladıktan sonra istediğiniz renkte ve yapıda ip kullanabilirsiniz. Kullanacağınız ipten iki adet 70 cm uzunluğunda kesin. İlk ipi ortadan ikiye katlayın. Katlama kısmından atacın bir ucuna geçirin. İpin iki ucunu katlama yerinden geçirip ipi ataca sabitleyin. Aynı işlemi diğer ip için de yapın. İplerinize uygun boncuklarınız var ise bu aşamada iplerin ucundan istediğiniz sayıda boncuk geçirin. Eğer boncuklarınız yok ise sadece ataç aparatı kullanarak da aynı bilekliği hazırlayabilirsiniz. Boncuk kullanacaksanız boncukları taktıktan sonra iplerin uç kısımlarını düğümleyin. Naylonumsu yapılı bir ip ise fazla kısımlarını kesip çakmak ile yakın. Sonrasında bilekliğin açma kapama kısmını hazırlamak için bir taraftaki ipi kendi kendine düğümler gibi kendi üzerinden geçirin. Ortada oluşan delik kısımdan karşıdaki ip ile birlikte düğüm yapılacak ipi geçirin. Bu şekilde bilekliği ayarlanabilir açma kapama mekanizması ile hazırlamış olacaksınız. İsterseniz kapama kısmını normal düğüm şeklinde de yapabilirsiniz. İplerin uzunluklarını kendi bileğinize göre ayarlayabilirsiniz. Daha fazla dolanan ya da daha az dolanan bir bileklik için de ipleri daha kısa ya da daha uzun kesebilirsiniz.

Kalpli ataç ve ipten bileklik yapımı için Youtube kanal videolarıma göz atabilirsiniz. Her iki videoda da yer alan detaylar ile siz de sevdikleriniz ve kendiniz için ipten boncuklu bileklikler hazırlayabilirsiniz.

Kolay Makrome Bileklik Yapımı * Tıklayınız

Tek Renkli Arkadaş Bilekliği Yapımı * Tıklayınız

Pipetten Bileklik Nasıl Yapılır * Tıklayınız

Hobi Çubuğundan Bileklik Yapımı * Tıklayınız

Çengelli İğneden Bileklik Yapımı * Tıklayınız

Eski Çoraptan Bileklik Yapımı * Tıklayınız

Pet Şişeden Bileklik Yapımı * Tıklayınız

Ayakkabı Bağcığından Bileklik Yapımı * Tıklayınız

Kumihimo Bileklik Yapımı * Tıklayınız

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir