Ataç İle Yüzük Yapımı
Kendin Yap Kendin Yap Videoları

Ataç ile Eklem Yüzüğü Yapımı

Ataç ile eklem yüzüğü yapımı evde kolay takı yapımı çalışmalarından birisidir. Herkesin evinde bulunan malzemeler ile kısa sürede yapabileceği bu yüzükleri isterseniz eklem yüzüğü olarak isterseniz de normal yüzük olarak kullanabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan sizlere çalışmanın detaylarını aktarmak istiyoruz.

Ataç ile Eklem Yüzüğü Yapımı

Ataç ile kolay yüzük yapımı çalışmasında her türlü atacı kullanabilirsiniz. Normal ya da boyalı renkli ataç olması çalışma için önemli değildir. Her zaman evde bulunan malzemeler ile farklı modellerde ve renklerde eklem yüzükleri hazırlamak için aşağıdaki aşamaları dikkatli şekilde uygulamanız yeterli.

Gerekli Malzemeler

  • 1 adet ataç
  • İnce yapılı bir ip
  • Pul ya da boncuk
  • Varsa eğer takı pensesi
  • Silikon
  • Parmak kalınlığınıza uygun silindir şeklinde bir aparat

Kolay Yüzük Yapımı

Ataç ile yüzük yapmak için ilk olarak aracı elinizle ya da takı pensesi ile düz bir hale getirin. Pense yoksa eğer elinizle de çok rahat bir şekilde atacı düzeltebilirsiniz. Parmak ölçünüze göre aparat etrafına düzelttiğiniz atacı yuvarlak olarak sarın. Fazla olan kısmı belirleyip yeniden düzeltin. Fazla olan kısmı bir makas ya da başka bir alet ile kesin. Ataca dolayacağınız ipi ataca normal bir düğüm ile bağlayın. Sonrasında içten dışa doğru ya da tam tersi nasıl kolayınıza geliyorsa ipi ataç etrafında dolayın. Doladığınız ipi sıkılaştırmak ve düzeltmek için parmak uçlarınız ile aynı yöne doğru çevirin. Tüm ataç üzerine ipi doladıktan sonra yine normal düğüm ile ipi düğümleyip fazlasını alın. İpleri düğümlediğiniz yerlere silikon tabancası yardımı ile pul ya da küçük boncuklardan yapıştırın. Bu aşamada isterseniz daha farklı bir yapıştırıcı da kullanabilirsiniz. Ancak sıcak silikonu kullanmak daha kolay olacaktır. Hazırladığınız yüzüğü parmağınıza takıp şeklini düzeltebilirsiniz.

Ataç ile kolay yüzük yapımı için ince yapılı iplerden kullanabilirsiniz. İsterseniz dikiş ipi, isterseniz işleme iplerini yüzüğü sarmak için kullanabilirsiniz. Renk renk ipler ile kısa sürede çok sayıda ataç yüzük hazırlayabilirsiniz. Bu yüzükleri çocuklar için de hazırlayabilirsiniz. Renkli boncuklar ile süsleyip onların hoşuna gidecek yüzükler hazırlayabilirsiniz. Çalışmanın detayları için Youtube kanalımda yer alan videoya göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir