Ayakkabı Kutusundan Çekmece Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Ayakkabı kutusundan çekmece yapımı yaratıcı bir geri dönüşüm projesidir. Yeni satın aldığınız ayakkabıların kutularını biriktirip siz de bu hoş çalışmayı yapabilirsiniz. İhtiyacı olan eşyaları, geri dönüşüm projeleri ile kendisi hazırlayan bayanların çok hoşuna gideceğine inandığımız bu çalışmanın detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. Kısa sürede, az malzeme ile yepyeni bir çekmeceye sahip olmak için gelin birlikte çalışmanın detaylarına göz atalım…

Ayakkabı Kutusundan Çekmece Nasıl Yapılır

Ayakkabı kutusundan çekmece yapmak için her hangi bir el becerisine sahip olmaya gerek yoktur. Daha önce hiç el işi çalışması yapmamış, kendin yap projelerini hayata geçirmemiş bir kişi bile çok rahat bir şekilde bu çalışmayı yapabilir. Çocuk odalarında ya da yatak odalarında iç çamaşırı ve ince kıyafetlerin saklanması için dekoratif çekmece yapımı aşamalarını takip ederek siz de çok kolay bir şekilde harika bir çekmeceye sahip olabilirsiniz.

Ayakkabı Kutusundan Çekmece Yapımı Malzemeleri

  • 4 adet aynı boyutta ayakkabı kutusu ve kapakları
  • Farklı renklerde kaplama kağıtları
  • Karton ve kağıt yapıştırıcısı
  • Makas
  • Süsleme malzemeleri

Ayakkabı Kutusundan Çekmece Yapımı

Ayakkabı Kutusundan Çekmece Yapmak
Ayakkabı Kutusundan Çekmece Yapmak

Ayakkabı kutularından çekmece yapmak için kutuların her birinin aynı boyutta olmasına dikkat edilmesi gerekir. Kendileri gibi kapa kısımlarının da aynı boyutta olması, çekmecelerin simetrisi için önemlidir. Yukarıda verdiğimiz resimli anlatım ile çalışmanın tüm detaylarına yer verdik.

Çalışma için ilk olarak kutuların ve kapakların her birinin kenar kısımlarını dikkatlice kesip alın. İstediğiniz renk ve desende kağıtlar ile bu kısımları kaplayın. Kuruduktan sonra işleme başlayabilirsiniz. Kutuların taban kısımlarının 3 adedini çekmecenin kendisini oluşturması için “U “şeklinde yapıştırın. Sonuncusunu ise “U” şeklindeki parçaya yanlamasına yapıştırıp çekmecenin arka kısmını yapıştırın. Çekmece gözleri içinse kutuların kendilerini kullanabilirsiniz. Farklı renkler için desenli kağıtlar ile kaplayıp tutma yerlerine fiyonk ya da düğme yapıştırabilirsiniz. Hazır olan çekmece gözlerini üst, üste koyup dekoratif çekmecenizi tamamlayabilirsiniz.

Ayakkabı kutusundan dekoratif çekmece yapımı işte bu kadar basit. Aynı çalışmayı daha küçük boyutlu kutular ile takı-toka çekmecesi hazırlamak için de kullanabilirsiniz. Ayakkabı kutularınız resimdeki gibi renkli ve desenli ise hiç kaplama yapmadan da kullanabilirsiniz.

Konserve Kutusundan Dekoratif Mumluk Yapımı * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir