Az Malzeme ile Duvar Süsü Yapımı

Az Malzeme ile Duvar Süsü Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Duvarların daha renkli ve daha hoş durmasını sağlayan duvar süsleri, hem klasik, hem modern dekorasyona sahip evlerde kullanılıyor. Dekorasyon ürünlerine göre farklı şekillerde tasarlanan bu duvar süslerini evde buluna artık malzemeler ile hazırlayabilirsiniz. Bugün sizler için en az malzeme ile duvar süsü yapımı çalışmasını paylaşacağız. Siz de evde bulunan malzemeler ile duvarlarınıza dekoratif süs yapabilir, evinize renk getirebilirsiniz.

Az Malzeme ile Duvar Süsü Yapımı

Evde bulunan malzemeleri değerlendirerek eviniz için harika bir dekoratif ürün elde edebilirsiniz. Bu dekoratif ürünü elde etmek için örnek olarak verdiğimiz çalışmada kullanılan malzemelerden ya da benzer işlevi görebilecek malzemelerden faydalanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Ortası delik şekilde olan bir yuvarlak karton
  • İstediğiniz renkte artık ip
  • Güçlü bir yapıştırıcı
  • Süslemek için farklı malzemeler

Duvar Süsü Yapımı

Duvar süsü için istediğiniz boyutta bir ya da birden fazla yuvarlak karton kesin. Bu kartonların orta kısımlarını ip geçecek şekilde açın. Eğer ipiniz büyük yumak şeklinde ise küçük parçalara ayırıp kullanın. Tek renk bir ip kullanabileceğiniz gibi dilerseniz birden fazla renkli ip kullanıp tamamen zevkinize özel bir süs hazırlayabilirsiniz.

Karton ve ipleri hazırladıktan sonra kartonun bir kısmına biraz yapıştırıcı sürün. Yapıştırıcı üzerine ipin ucunu koyup bir eliniz ile bastırın. İpin ucu yapışınca içten dışa ya da dıştan içe doğru istediğiniz şekilde ipi sarmaya başlayın. İp dolarken tek sıra halinde ve aralarında boşluk kalmayacak şekilde sarmaya özen gösterin.

Karton daire üzerini tamamen iple kapladıktan sonra duvar süsünü arka kısmından bağlayın. Üzerine evde bulunan parlak bir toka, boncuk, pul ya da istediğiniz objelerden yapıştırıp süsünüzü hazır edebilirsiniz.

Kolay duvar süsü çalışması ile büyük bir duvar süsü hazırlayabileceğiniz gibi küçük boyutlu birden fazla duvar süsü hazırlayıp takım halinde de kullanabilirsiniz. Örnek çalışmada ve anlatımda daire şeklinde verdiğimiz kartonu isterseniz kare, üçgen, kalp ve dikdörtgen şekilde de kesip aynı ip dolama tekniği ile farklı süsler hazırlayabilirsiniz.

Duvar süsünün yapım aşamalarını daha yakından görmek için videomuzu izleyebilir, benzer çalışmalarımız için kanalımıza abone olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir