Bahar Makyaj Trendi Pembe Dudaklar

Bahar Makyaj Trendi: Pembe Dudaklar

Sosyal Medyada Paylaşın

Son yıllarda makyaj trendleri arasında sürekli yer alan pembe dudaklar , bu bahar da favoriler arasında bulunuyor. Genç bayanların ve kendini genç hissedenlerin tercihi olan pembe ruj, verdiği enerji ile bahar yorgunluğunu üzerinizden atmanıza yardımcı olabilir. Dudaklarda daha doğal ve çekici bir görünüm oluşmasını sağlayan pembe ruj uygun şekilde sürülüp, yüz ve göz makyajı ile tamamlanırsa sonuç çok hoşunuza gidecektir. Bu renk ruj gündüz makyajında oldukça yaygındır fakat isteyenler gece makyajı için de kullanabilirler. Bu yazımızda pembe rujun etkisini ve çekiciliğini arttıracak bazı tüyoları sizlerle paylaşıyoruz.

Bahar Makyaj Trendi: Pembe Dudaklar

Pembe Ruj Nasıl Sürülür

Rujun güzel ve etkileyici görünmesi için dudaklar pürüzsüz olmalıdır. Bu nedenle ruj sürmeye başlamadan önce dudaklara peeling yapmak gerekir. Dudak peelingi için temiz bir diş fırçası ve nemlendirici yeterlidir. Dudaklarınıza bir miktar nemlendirici sürün ve bunu çok fazla bastırmadan fırçalayın. Bu sayede bölge ölü hücrelerden arınacak ve dudaklarınız da kuru ve çatlak görünümünden kurtulacaktır. Bu uygulamayı her ruj sürmeden önce tekrarlayabilirsiniz. Peelingin ardından ruj sürmeye başlayabiliriz. İlk önce pembe rujla aynı renkte bir dudak kalemi ile dudaklarınızı çerçeveleyin. Dudaklarınız ince ise dudak kalemini dudak çizgisinin biraz daha üzerinden çekerek daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Bir pamuk yardımı ile çektiğiniz çizgideki dudak kalemini yaydırın. Bunu yapmaktaki amacımız çizgileri biraz daha yumuşatarak daha doğal bir görünüm elde edebilmek. Dudaklara pembe dudak kalemi ile yaptığınız çerçevenin içini doldurun. Bunu yaparken dışarı taşırmamaya dikkat edin. Bu aşmadan sonra pembe ruju dudağınıza sürebilirsiniz. İlk katı sürdükten sonra üzerine biraz transparan pudra uygulayın ve bir kat daha pembe ruj sürün. İşte doğal görünen pembe dudak makyajı tamam.

Pembe Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Pembe ruj sürmenin püf noktaları arasında bunu sürdükten sonra uygun yüz ve göz makyajı yapmak gelir. Pembe ruj sürdüğünüzde yüz makyajında pembe tonlarında hafif bir  alık sürerek, yanaklarınıza pembe bir renk katıp daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu renk ruj ile yapılacak göz makyajında dikkatli olmak gerekir. Eğer pembe rujla birlikte gözlerinize de dikkat çekici bir makyaj yaparsanız, bu durumda pembe rujun cazibesini gölgelemiş olursunuz. Bunu önlemek için gündüz makyajında sadece rimel, gece makyajında ise rimel ve siyah eyeliner uygulayabilirsiniz.

Pembe ruj trendi doğallıktan taviz vermeden güzel görünmek isteyen bayanların bu yaz favorisi. Siz de pembe rujun cazibesine kapılanlardansanız yazdığımız tüyolara dikkat ederek bahar ve yaz aylarında güzel dudaklarınızla dikkat çekebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir