Bakır Telden Yüzük Yapımı

Bakır Telden Yüzük Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Bugün sizlerle çok zevkli ve kolay bir kendin yap çalışması olan bakır telden yüzük yapımı konusunu paylaşmak istiyoruz. Takı takmayı seviyorsanız bu çalışmamız sayesinde artık evde kendi yüzüklerinizi yapabilirsiniz. Zevkinizi yansıtan, özel tasarım yüzüklerinizi kendiniz kullanabileceğiniz gibi sevdiklerinize ve dostlarınıza da hediye edebilirsiniz. Çok fazla harcama gerektirmeyen bu çalışmayı keyif alarak yapacağınızı umuyoruz. Bu sayede hep aynı takıyı kullanmak zorunda kalmadan birçok yüzük sahibi olabilirsiniz. Denemek isteyenler için telden yüzük yapımı ve tüm aşamaları aşağıda anlatılmıştır. Yapacak olanlara kolay gelsin.

Bakır Telden Yüzük Nasıl Yapılır

Bakır Telden Yüzük Malzemeleri

  • İstediğiniz renkte bakır tel
  • Makas
  • Yassı uçlu pense

Bakır Telden Yüzük Yapımı

  • Yassı uçlu pense yardımı ile bakır tele istediğiniz şekli verin. ( Kalp, sonsuzluk vs. ) Bakır tel yumuşak bir malzeme olduğu için şekil vermeniz kolay olacaktır.
  • İstediğiniz şekli verdikten sonra, makasla yüzüğü dikkatli bir şekilde parmağınıza göre kesin.
  • Uçlarının parmağınıza batmasını önlemek için uçlarını kıvırın. Bakır telden yüzüğünüz hazır. Güle güle kullanın.

Bakır telden yüzük yaparken parmağınızın ölçüsüne uygun bir kalem kullanırsanız işiniz daha kolaylaşır.

Bu yöntemi kullanarak normal yüzük, ikili yüzük ya da eklem yüzüğü yapabilirsiniz. Yüzükleri ister uzun ister kısa, ister sade ister boncuklu olarak yapabilirsiniz. Yüzüğe boncuk ya da süs yapıştıracaksanız bunun için silikon tabancası temin etmeniz gerekmekte.

Renkli telden yüzük yapımı bu şekilde olmaktadır. Eğer parmağınıza ya da zevkinize uygun yüzük bulmakta zorlanıyorsanız, sizlere verdiğimiz fikri uygulayarak bu sorunlardan da kurtulup, kimsede olmayan özel tasarım yüzüklere sahip olabilirsiniz. El emeği ile yapılan her çalışma mutlaka başarılıdır ve insanın hayal gücünü geliştirir.

İlham vermesi için aşağıda çeşitli bakır telden yüzük tasarımlarının resimlerini paylaşıyoruz. Bunlara bakarak ya da kendi hayal gücünüzle birbirinden güzel yüzükler yapabilir ve bunları her zaman zevkle kullanabilirsiniz. Bakır telden yüzükleri kendi parmak ölçünüze göre yaptığınız gibi küçük kız çocukları için de kendi parmak ölçülerinde hazırlayıp hediye edebilirsiniz. Özellikle kız çocuğunuz varsa onunla aynı tasarımda bir yüzük hazırlayıp anne-kız kombinlerinizde aksesuar olarak kullanabilirsiniz.

Ayakkabı Bağcığından Bileklik Yapımı * Tıklayınız

Bakır Telden Kalpli Yüzük
Bakır Telden Kalpli Yüzük
Bakır Telden Taşlı Yüzük
Bakır Telden Taşlı Yüzük
Bakır Telden Yonca Yüzük
Bakır Telden Yonca Yüzük
Bakır Telden Yüzük Modeli
Bakır Telden Yüzük Modeli
Bakır Telden Zarif Yüzük
Bakır Telden Zarif Yüzük

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir