Balık Kılçığı Örgüsü Nasıl Yapılır

Sosyal Medyada Paylaşın

Balık kılçığı saç örgüsü nasıl yapılır sorusunun cevabı birçok bayanın merak konusudur. Sıkı bir şekilde örülmüş ve görünüm olarak bir balığın kılçığını andıran bu saç modeli dışarıdan bakıldığında yapılması zor gibi görünebilir. Oysa ki biraz dikkat ve özenle isteyen herkes bu saç modelini evde kolay bir şekilde yapabilir. Bu yazımızda bayanlara kılçık saç örgüsü yapımı konusunda tüyolar veriyor ve modelin yapımını resimli anlatımı ile birlikte paylaşıyoruz.

Balık Kılçığı Saç Örgüsü Nasıl Yapılır

Saçlarınızı örmeye başlamadan önce bir tarak yardımı ile hiçbir dolaşıklık kalmayacak şekilde güzelce tarayın. Bundan sonrasında aşağıdaki adımları dikkatlice takip ederek saçlarınıza balık kılçığı şeklini kolaylıkla verebilirsiniz.

  • Saçlarınızın arka tarafını dikkatli bir şekilde ortadan ikiye ayırın.
  • Sonrasında sağ taraftan ince bir tutam alarak sol tarafa geçirin.
  • İnce bir saç tutamı da sol taraftan alın ve bunu da sağ tarafa geçirin. Bunu yaparken saç tutamını diğer tutamın üstünden geçirmelisiniz.
  • Saçlarınızın tamamı örülünceye kadar aynı işlemi uyguladıktan sonra ince bir lastik toka tutturarak kılçık saç örgüsünü tamamlayabilirsiniz.

Bu saç örgüsünü yaparken tutamları ince bir şekilde almaya dikkat etmelisiniz. Saç örgüsünün düzgün görünmesi için saç tutamlarının hepsinin aynı kalınlıkta olması gerekmektedir. Balık kılçığı saç örgüsü yapımına saçların üst tarafından ya da ense bölümünden başlayabilirsiniz. Bu saç örgüsü uzun saçlara rahatlıkla uygulanabilir. Saçlarınız orta uzunlukta ve katlı kesim ise aralarda saç çıkıntıları olacağından istediğiniz görünümü vermekte zorlanabilirsiniz. Saçlarınızı ördükten sonra daha uzun süre bozulmadan kalması için biraz saç spreyi sıkabilirsiniz.

Balık kılçığı saç örgüsü güzel ve dikkat çekici bir model olduğu için günlük hayatta, okulda ve işe giderken rahatlıkla kullanılabilir. Bu saç örgüsünü yaptıktan sonra aralara parlak saç aksesuarları takarak özel davetlere giderken de yapabilirsiniz. Saçlarınızı at kuyruğu olarak topladıktan sonra balık kılçığı saç örgüsü yaparak harika bir saç modeli yapmanız mümkün. Saçlarınızı üstten yarım at kuyruğu yaptıktan sonra bunu uca kadar kılçık şeklinde örebilirsiniz. Bu saç örgüsü sıkı bir şekilde yapıldığı için kullanımı kolaydır ve normal saç örgüsüne oranla daha uzun süre bozulmadan kalabilir.

Siz de saçlarınıza bu güzel modeli uygulamak isterseniz aşağıda paylaştığımız balık kılçığı saç örgüsü resimli anlatım işinizi kolaylaştırabilir. Modeli ilk denediğinizde biraz zorlanabilirsiniz fakat zamanla eliniz alıştıkça daha seri ve düzgün bir şekilde bu saç örgüsünü uygulayabilirsiniz. Resmin üzerine tıklayarak daha yakından görebilirsiniz.

Balık Kılçığı Saç Örgüsü Nasıl Yapılır Resimli Anlatım
Balık Kılçığı Saç Örgüsü Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir