Balonlu Magnet Yapımı

Balonlu Magnet Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Buzdolaplarının üzerini rengarenk tasarımları ile süsleyen magnetler, hazır alınabildiği gibi evde bulunan malzemeler ile de hazırlanıp kullanılabiliyor. Kişinin kendi zevkine göre hazırladığı bu magnetlerin buzdolabı üzerinde sabit durması için arka kısmına küçük bir mıknatıs yapıştırılması gerekiyor. Bebek doğumları, doğum günleri, söz, nişan, nikah gibi özel günlerde de gelen misafirlere dağıtılan bu magnetler, kişinin kendi zevkine ve hazırlamak istediği özel günün konseptine göre keçe, eva kağıdı ya da kumaş gibi farklı malzemeler ile hazırlanabilir. Bugün sizlerle paylaşacağımız balonlu magnet yapımı çalışmasında eva kağıdı kullanılmıştır.

Balonlu Magnet Nasıl Yapılır

Balonlu magnet yapımı, bu şekilde hazırlanan magnet içinde belki de en kolay hazırlanışı olandır. Sadece yuvarlak çizim yapıp keserek ve yapıştırarak bu magnetlerden hazırlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Farklı renklerde 2 adet eva kağıdı
  • Balonların sap kısımları için ip parçası
  • Yapıştırmak için sıcak silikon
  • Magnet arkası için küçük mıknatıs
  • Şekilleri kesmek için makas
  • Süslemek için bir parça tül
  • Tülü dikmek için iğne ve iplik

Balonlu Magnet Yapımı

Magnet için ilk olarak yuvarlak bir kapak yardımı ile istediğiniz renklerde 4 adet yuvarlak eva kağıdı kesin. Kesim yapmadan önce kapak ile eva kağıdı üzerine bastırıp iz çıkararak şekli tam kesebilirsiniz. Ardından hazırladığınız yuvarlakları silikon tabancası yardımı ile birbirine yapıştırın. Balonların sap kısımları için ip parçaları kesip en alttaki balonun arkasından silikon ile sabitleyin. Süsleme için bir parça tül alın. Hazır satılan tüllerden alırsanız kesmenize gerek yok. Ancak tam bir geri dönüşüm olması için evde bulunan tül parçalarından yardım alacaksanız, kare şeklinde kesip alt kısmından büzdürerek dikin. Tam büzülme yerinden balonlara sabitleyin. Hazır olan magnetin arka kısmına yine silikon yardımı ile mıknatıs yapıştırın. Mıknatısları hazır olarak satın alabilir ya da kare şeklinde ince şekilde buzdolabı üzerine yapıştırılan tanıtım magnetlerinden kesip kullanabilirsiniz.

Eva ile balonlu magnet yapımı resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz. Bu çalışmayı yaparken siz de evinizde bulunan farklı malzemeleri değerlendirip daha değişik çalışmalar yapabilirsiniz. Çalışmanın tam detaylarını ise videomuzda bulabilirsiniz.

Balonlu Magnet Yapımı Resimli Anlatım
Balonlu Magnet Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir