Banyo ve Sonrasında Cilt Bakımı

Banyo ve Sonrası Cilt Bakımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Banyo ve sonrasında cilt bakımı yapmak hem sizi dinlendirip rahatlatır, hem de cildinizin daha taze ve genç görünmesine katkıda bulunur. Banyoda ve sonrasında cildimize yapmamız gereken bakımlara şöyle bir göz atacak olursak…

Banyo ve Sonrası Cilt Bakımı

Banyo yaparken uygulanan cilt bakımı dediğimizde ilk aklımıza gelen kese yapmaktır. Kese yapmak en basit ve etkili vücut peelingi olması bakımından çok önemlidir. Bunun için duş jeli kullanabileceğiniz gibi evinizdeki doğal malzemelerden de faydalanabilirsiniz. Vücudunuz ıslakken keseye bir miktar duj jeli ya da peeling malzemesi dökerek, bununla vücudunuzu çok fazla hırpalamadan masaj yapabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde cildiniz derinlemesine temizlenir, gözenekleri açılır ve daha rahat hava alır. Vücut peelingi sonrasında teniniz parlak ve yumuşacık olur. Ayrıca banyo yaparken vücudu keselemek selülit görüntüsünün azaltılmasında ve bölgesel yağlardan kurtulmada da etkili olmaktadır.

Banyoda yapılması gereken bir başka cilt bakımı ise ayakları ve özellikle de topuk bölgesini ponza taşı ile hafifçe ovmak ve bölgeyi ölü hücrelerden arındırmaktır. Birkaç dakikanızı alacak olan bu uygulamayı düzenli olarak yaptığınızda daha güzel ve pürüzsüz ayaklarınız olur. En önemlisi de topuklarınıza yaptığınız bakım sayesinde topuk çatlaklarının oluşmasını önleyebilirsiniz.

Banyodayken yapacağınız cilt bakımı sizin üzerinizdeki yorgunluğu alır ve rahatlatırken, cildinizi de dinlendirir, yeniler ve gençleştirir. Eğer hassas bir cildiniz varsa yapacağınız uygulamada daha dikkatli olmalı, cildinizi tahriş edecek hareketlerden kaçınmalısınız.

Banyo Sonrası Uygulanan Cilt Bakımı

Banyo sonrası uygulanan cilt bakımı, banyo yaptıktan sonra kuru ve gergin bir hal alan cildinizi nemlendirip, yumuşatmaya yönelik olmalıdır. Bunun için bitkisel yağlardan faydalanabilir ya da vücut kreminizi kullanabilirsiniz. Vücudunuza baştan aşağı yumuşak dokunuşlarla süreceğiniz nemlendirici krem sayesinde banyonuzu, kendinizi daha rahat ve ferah hissederek tamamlayabilirsiniz.

Banyo sonrası tüm vücut gibi ayaklarda daha yumuşak olduğu için pedikür yapmak için de en uygun zamandır. Banyo ve sonrasında cilt bakımı yapmak normal zamanlara oranla daha kolay ve etkilidir. Su buharının etkisiyle yumuşayan ve gevşeyen cilt daha rahat temizlenebilir ve yapılan cilt bakımı kendini daha çok belli eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir