Baş Ağrısı için 8 Doğal Çözüm

Baş Ağrısı için 8 Doğal Çözüm

Sosyal Medyada Paylaşın

Baş ağrısı günümüzde çok sayıda kişinin yaşadığı bir sağlık sorunudur. Yaş, cinsiyet, konum ayırt etmeksizin pek çok insan farklı nedenler ile baş ağrısı yaşamaktadır. Yaşanan bu ağrının tedavisi için özel ilaçların kullanımının yanında değişik yöntemler de uygulanabiliyor. En etkili ve en fazla uygulanan baş ağrısı için 8 doğal çözüm ve uygulanışlarına gelin birlikte göz atalım…

1.Limon ve Nane

Limon ve Nane
Limon ve Nane

Baş ağrısı için en etkili ve pratik yol limon ile nanedir. 3 yaprak nane ve yarım limonun suyunu temiz bir kap içinde karıştırın. 15 dakika kadar suyu bekletin. Sonrasında temiz bir havluyu bu su ile ıslatıp başınıza koyun. Her 15 dakikada bir havluyu su ile ıslatın.

2.Ağrıyı Yönlendirmek

Her tür baş ağrısının hafifletilmesinde etkili bir yöntemdir. Başınızdaki ağrının hafiflemesi için baş parmak ile işaret parmağınızın arasındaki dokuyu hafifçe sıkın. Acı eşiğinizi bu şekilde başka yere yönlendirebilir, baş ağrısından kurtulabilirsiniz.

3.Sıcak Su ve Buz

Sıcak Su ve Buz
Sıcak Su ve Buz

Sıcak su ile buz baş ağrısının hafifletilmesi için önemli bir etkendir. Sıcak soğuk uygulaması için ensenize bir buz poşeti koyup ayaklarınızı sıcak suyun içinde dinlendirebilirsiniz. Bu şekilde baş ağrısından kurtulabilirsiniz.

4.Badem

Özellikle çiğ bademin içeriğinde bulunan bir maddenin baş ağrısına iyi geldiği bilinmektedir. Günde 20 adet çiğ badem tüketerek kronik baş ağrısından kurtulabilirsiniz.

5.Papatya

Papatya
Papatya

Papatyalar baş ağrısı için olumlu etkisi olan çiçeklerdir. Uygulama için uygun büyüklükte bir tencere içine su koyup kaynatın. Tencere boyutuna göre içine süzgeç yerleştirin ve bu süzgecin içine de papatyaları koyun. Papatyalar yumuşayınca üzerinden çıkan buharı soluyun. Bu buhar baş ağrınızın geçmesini sağlayacaktır.

6. Kasımpatı Çayı

İngiltere’de geçtiğimiz dönemlerde migren için alternatif yöntem olarak kullanılan kasımpatı çayı normal baş ağrıları için de son derece etkili bir yöntemdir. Sizde ağrılarınız için bu özel çaydan tüketebilirsiniz.

 

7.Zencefil

Zencefil
Zencefil

Baş ağrısı için bitkisel çözümler arasında zencefilin önemi de büyüktür. Sizde zencefil ile baş ağrınızı hafifletmek için 1/3 oranında taze rendelenmiş ya da toz halinde zencefili bir bardak sıcak su ile karıştırın. Ardından bu karışımı tüketin. Eğer tatsız gelirse çok az bal ile tatlandırabilirsiniz.

8.Kalem

Belki size biraz garip gelecek ancak bir kalemi dişleriniz ile sıkıştırdığınızda başınızdaki ağrı hafifleyecektir. Ancak bu sıkıştırma işleminde çok aşırıya kaçmamak gerektiğini de belirtelim.

Yukarıdaki baş ağrısı için 8 doğal çözüm ve uygulamalarından istediğinizi uygulayabilir, baş ağrınızı kısa sürede geçirebilirsiniz. Baş ağrısı için doğal çözümler ve bitkisel çaylardan sadece birini uygulamak yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir