Bebek Yeleği Örgü Modelleri

Bebek Yeleği Örgü Modelleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Bebeklerin soğuk ve serin havalarda üşümemeleri için annelerinin sıklıkla tercih ettiği giyim ürünlerindendir bebek yelekleri… Miniklere ilk doğdukları andan itibaren giydirilebilen bebek yelekleri genel olarak özel yünler ile hazırlanır. Bebeklerin hassas bünyelerine göre özel olarak hazırlanan bebe yünleri, bebek yeleği örgü modelleri için idealdir.

Bebek yelekleri hazır olarak bebek ürünleri satan yerlerden temin edilebilir. Ancak daha kalın ve sıcak tutan bir bebek yeleği isterseniz, evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Kız ve erkek bebeklere özel birbirinden farklı yelek modellerinden zevkinize uygun olanı seçip kısa sürede hazırlayarak bebeğinizi soğuktan koruyabilirsiniz.

Örgü bebek yeleği modelleri tığ ya da şiş ile hazırlanabilir. Seçim yaparken hangi aparatı daha kolay kullanabiliyorsanız, ondan yana tercihinizi yapmanızı öneririz. Tığ işi bebek yelek modelleri, yapık olarak daha ince yapılıdır. Genel olarak düz renk örülen bu yeleklerin üzerine tığ ile farklı renk ipler kullanılarak işlemeler yapılabilir. Bu işlemelerde sevimli figürler ya da çizgi kahramanlardan yardım alınabilir. Şiş ile örülen bebek yeleği modelleri ise genel olarak daha kalın yapılıdır. İnce şişler ile örülen bu yelek modellerinin üzerine yine farklı renklerde ipler ile işlemeler yapılabilir ya da boncuk, kurdele, pul detayları ile hareketlendirilebilir.

Şiş ile örülen bebek yeleklerinden bazıları boyun kısmından aşağı doğru uzayarak örülür. Bu yelekler tek parça şeklindedir ve son derece basittir. Tek parça örgü bebek yeleği yapmak için düz ve haroşa örgü örmeyi bilmek yeterlidir. Tığ işi bebek yeleği modellerinin en basiti ise sadece trabzanlar ile hazırlanan modellerdir. Bu bebek yeleklerinde farklı renk ipler kullanılarak yeleğin hareketlendirilmesi sağlanabilir. Ek olarak farklı işlemeler, cep ve yaka detayı da sade tasarımlı bebek yeleği modellerine farklılık katmak için etkili olacaktır.

Aşağıda sizlerle son dönemlerin en beğenilen şiş ve tığ işi bebek yeleği modelleri hakkında resimleri paylaştık. Sizler de bu örneklerden ilham alarak bebeğiniz için harika yelek modelleri tasarlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir