Bebekler için Brokoli Çorbası

Bebekler için Brokoli Çorbası

Sosyal Medyada Paylaşın

Bebekler için brokoli çorbası yaparak onların karnını kendi yapmış olduğunuz sağlıklı bir yemekle doyurabilirsiniz. Bebeklerin anne sütü ve mamadan sonraki en önemli besini çorbadır. Çünkü bu yemek hem besleyici hem de onların rahat sindirebileceği bir çeşittir. Onların sağlıklı bir şekilde gelişip büyüyebilmesi için çorba seçiminde dikkatli olunmalıdır. Bebeklere meyve püresi ve sebzeli çorba yaparak onlara küçük yaştan itibaren sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırabilirsiniz. Bugün sizlerle paylaşacağımız sebzeli bebek çorbası, çocuklarınız için yaparak onların gerekli vitaminleri almasını sağlayabileceğiniz çok kolay bir tariftir. Denemek isteyenler için, bebekler için brokoli çorbası yapımı ve malzeme listesi aşağıdadır.

Bebekler için Brokoli Çorbası Nasıl Yapılır

Bebekler için Brokoli Çorbası Malzemeleri

  • 4 çiçek brokoli
  • 1 tane havuç
  • 1 tane patates
  • 1 tane pırasa
  • 1,5 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı un
  • 1 su bardağı süt
  • 1 su bardağı tavuk suyu ( et suyu da olabilir )

Bebekler için Brokoli Çorbası Yapımı

İlk önce tüm sebzeleri iyice yıkayın. Patatesin kabuğunu soyun ve sonrasında havuçla birlikte küp küp doğrayın. Yıkadığınız pırasanın tepesini kesin ve ince olarak doğrayın. Çorbayı yapacağınız tencereye zeytinyağını alın ve yağ kızdıktan içine patates, pırasa ve havucu alın. Sebzeler renk değiştirene kadar kavurun ve sonrasında malzemelerin içine brokoliyi ekleyin. Sebze renk değiştirene kadar kavurduktan sonra, tencerenin içine belirtilen miktarda unu alın. Birkaç dakika kavurun ve içine tavuk suyunu da aktarın. Tüm sebzeler yumuşayana kadar ocakta kaynatın ve son olarak sütü ilave ederek, bir taşım daha pişirin. Ocağın altını kapattıktan sonra çorbayı blendardan geçirerek bebeğinize yedirebilirsiniz.

Bebekler için brokoli çorbası yapımı bu şekilde olmaktadır. Bu lezzetli ve besleyici çorbayı bebeğinize öğlen ve akşam öğünlerinde yedirmek için yapabilirsiniz. Arada bir değişiklik olması için aynı tarifi brokoli yerine kereviz kullanarak da pişirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir