Bebekler için Meyve Püresi

Bebekler için Meyve Püresi

Sosyal Medyada Paylaşın

Bebekler için meyve püresi yapmak oldukça kolaydır. Bu konuda dikkat etmeniz gereken en önemli husus ise püre yapacağınız meyvelerin organik ve taze mevsim meyvelerinden olmasıdır. Bebeğinizin bazı meyvelere alerjisi varsa bunlarla ilgili de dikkatli olmalısınız. Meyve püresi yaparken cam rende kullanmanız daha sağlıklı olduğu için bunlardan kullanmanızı öneriyoruz. Biz meyve püresi tarifi verirken şeftali ve armutu kullandık. Siz dilerseniz mevsimine ve bebeğinizin damak tadına göre başka meyveleride kullanabilirsiniz. Şimdi gelelim bebekler için meyve püresinin nasıl yapılacağına…

Bebekler için Meyve Püresi Nasıl Yapılır

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane olgun şeftali
  • 1 tane armut

Yapılışı

İlk olarak meyveleri dikkatli bir şekilde iyice yıkayın. Şeftaliyi 2’ye bölün ve yarısını daha sonra kullanmak için kaldırın. Diğer yarım şeftalinin kabuklarını güzelce soyun ve cam rende kullanarak püre haline getirin. Bebeğinizin mama kasesine şeftali püresini alın. Armudu da ortadan 2’ye bölün ve ince bir şekilde kabuklarını soyduktan sonra diğer yarısını kaldırın. Kalan yarısını cam rendeden geçirerek püre haline getirin ve bunu kasedeki şeftali püresinin içine ekleyin. İki püreyi birbiriyle güzelce karıştırdıktan sonra meyve püresi hazırdır, bebeğinize yedirebilirsiniz. Yaptığınız meyve püresine ayrıca şeker koymanıza gerek yok, meyvelerin kendi tadı bunun için yeterlidir.

Meyve püresinin yapılışı sizlere anlattığımız şekilde olmaktadır. Bebekler için en sağlıklı gıdalardan birisi olan meyve püresini yaparken bebeğinizin ayına uygun meyveleri kullanmaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Yapacağınız meyve püresinin daha doyurucu olmasını istiyorsanız içine birazda yoğurt koyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir