Bebekler için Şehriyeli Domates Çorbası

Bebekler için Şehriyeli Domates Çorbası

Sosyal Medyada Paylaşın

Şehriyeli domates çorbası, bebekler için en sık yapılan çorbalardan biridir. Bebeklerin birçoğu bu çorbayı severek içerler. Eğer bebeğiniz 7 ay ve üstü ise onu bu çorbayla besleyebilirsiniz. Bildiğiniz gibi bebek çorbalarında biraz daha farklı malzemeler kullanılır. Yetişkinlerin çorbalarında bulunan tuz ve diğer baharatlar 1 yaşın altındaki bebeklere verilmediği için, bebeklere yapılan çorbalara bunlar katılmaz. Ayrıca bebek çorbalarından sebzeyle yapılanlarda taze mevsim sebzeleri kullanılır ve bu çorbalar bebeklerin bir öğünde tüketeceği şekilde taze olarak yapılır. Denemek isteyenlere bebekler için şehriyeli domates çorbası tarifi…

Bebekler için Şehriyeli Domates Çorbası Nasıl Yapılır

Şehriyeli Domates Çorbası Malzemeleri

  • 1 domatesin yarısı
  • 1 yemek kaşığı tel şehriye
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • 200 ml. su

Bebekler için Şehriyeli Domates Çorbası Yapımı

Yarım domatesin kabuğunu soyun ve küp küp doğrayın. Küçük bir tencereye aldığınız domates ve zeytinyağını kısık ateşte pişirmeye başlayın. Domates iyice yumuşadıktan sonra suyu ilave edin ve kaşıkla karıştırarak domatesin iyice ezilip dağılmasını sağlayın. Tenceredeki karışım kaynadıktan sonra içine tel şehriyeyi de ekleyin ve güzelce karıştırın. Kısık ateşte şehriyeler iyice yumuşayana kadar pişirin ve işte çorba hazır. Biraz ılımasını bekleyin ve bebeğinize afiyetle yedirin.

Bebekler için şehriyeli domates çorbası yaparken normal şehriye kullanmıyoruz. Çünkü küçük olan şehriye bebeğin boğazına kaçabilir. Bu nedenle şehriye çorbasını yaparken tel şehriye kullanmanızı öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir