Bebekler için Yoğurt Çorbası Tarifi

Bebekler için Yoğurt Çorbası

Sosyal Medyada Paylaşın

Yoğurt çorbası bebeklerin 6. ayından itibaren onları beslemek için yapacağınız en lezzetli çorbalar arasındadır. Anneler için bebeklerini beslemek kadar onlara lezzetli gıdalar da yedirmek önemlidir. Henüz çok küçük olan bebeğe her gıda verilemeyeceği için bu konuda gereken özen gösterilmelidir. Pirinç, patates ve yoğurdun birleşiminden oluşan yoğurt çorbasını çoğu bebek beğenerek yemektedir. Özellikle sıcak yaz günlerinde bebeğinizi beslerken aynı zamanda da ferahlatmak için bu çorbayı tercih edebilirsiniz. Çocuğunuza faydalı gıdalar yedirmek onun sağlıklı gelişimi için çok önemlidir. Bebeğine güzel bir çorba yapmak isteyenler için bebekler için yoğurt çorbası tarifi ve gerekli malzemeler aşağıda verilmiştir.

Bebekler için Yoğurt Çorbası Nasıl Yapılır

Bebekler için Yoğurt Çorbası Malzemeleri

  • 3 çorba yemek yoğurt
  • 1 yemek kaşığı ölçüsünde haşlanmış pirinç
  • 2 yemek kaşığı kadar haşlanmış patates
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • 50 ml. su

Bebekler için Yoğurt Çorbası Yapımı

Küçük bir tencereye belirtilen miktarda haşlanmış pirinç, haşlanmış patates, yoğurt ve suyu koyun ve tüm malzemeleri güzelce karıştırarak pişirin. Çorba piştikten sonra içine zeytinyağını da ilave edip bebeğinize yedirebilirsiniz.

Yoğurt çorbası, henüz katı gıdaları yiyemeyen bebekleri doyurmak için çok ideal bir çorbadır. Özellikle bebeği sebze sevmeyen ya da yeteri kadar süt içmeyen anneler bu çorba sayesinde bebeklerine vitamin takviyesi yapmış olurlar. Hazmı kolay olduğu için bebeğinize rahatsızlık vermez ve karnı yeterince doyan bebeğiniz daha enerjik ve mutlu olur.

Bebekler için Brokoli Çorbası Tarifi * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir