Beyaz Eyeliner Trendi

Beyaz Eyeliner Trendi

Sosyal Medyada Paylaşın

Beyaz eyeliner trendi bayanlar arasında hızla yaygınlaşıyorken biz de bugünkü yazımızda bu konuda bazı makyaj tüyoları vermek istiyoruz. Siyah eyeliner çoğu bayanın vazgeçilmezi olsa da, beyaz eyeliner da göz çevresini aydınlatıp, kişiyi daha canlı ve enerjik göstermesi bakımından oldukça avantajlıdır. Beyaz eyeliner tek başına uygulanabileceği gibi siyah eyelinerın ardından ince bir çizgi olarak çekilerek de uygulanabilir. Beyaz eyelinerı kullanmakta zorlananlar bunun yerine beyaz far da sürebilirler. Siyah eyeliner ile yaptığınız tüm uygulamaları bu renk eyeliner ile de yapmanız mümkündür.

Beyaz Eyeliner Trendi

Beyaz eyeliner sadece gözlere canlılık kazandırmakla kalmaz, küçük gözlerin olduğundan daha iri görünmesine de yardımcı olabilir. Gözlerini büyük göstermek isteyen bayanlar beyaz eyelinerı kirpik diplerine ve göz pınarından biraz daha dışarıya uygulayabilirler. Bu şekilde gözler olduğundan daha büyük görünecektir. Gözlerin daha çekik görünmesi için eyelinerı üst göz kapağına uygularken biraz yukarı doğru kavis yapan bir çizgi çekebilirsiniz. Böylece gözleriniz daha çekik ve bakışlarınız da daha etkileyici olabilir. Beyaz eyeliner gece ve gündüz makyajında kullanılabilir yalnız abartılı bir görünüm oluşmaması için uygulamada bazı farklılıklar yapmak gerekir.

Gündüz Makyajında Beyaz Eyeliner Nasıl Kullanılır

Özel bir durum söz konusu değil ise gündüz makyajı sade ve doğal bir görünümde olmalıdır. Bu yüzden gündüz makyajı yaparken beyaz eyeliner kullanılacaksa bunu ince bir çizgi halinde uygulamak gerekir. Sonrasında biraz rimel ve ten rengi bir ruj ile makyaj tamamlanabilir.

Gece Makyajında Beyaz Eyeliner Nasıl Kullanılır

Gece makyajı yaparken beyaz eyeliner biraz daha kalın ve belirgin bir şekilde çekilebilir. Beyaz eyelinerın etkisini arttırmak için dudaklara kırmızı ya da marsala rengi ruj sürülebilir. Beyaz eyeliner sürüldüğü zaman çok fazla far uygulanmaması gerekir. Aksi halde ortaya çok yapay bir görünüm çıkabilir.

Beyaz eyeliner nasıl kullanılır diye merak edenler için gerekli makyaj tüyolarını yukarıda sizlerle paylaştık. Beyaz eyeliner ile yapılan makyajda bu püf noktalarına dikkat edilirse, canlı ve etkileyici bakışları ortaya çıkaran dikkat çekici bir makyaj yapılabilir. Beyaz eyeliner doğru kullanıldığı taktirde kişiyi olduğundan daha genç göstereceği de unutulmamalıdır.

Ombre Eyeliner Nasıl Sürülür * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir