Beyaz Salon Dekorasyonu

Beyaz Salon Dekorasyonu

Sosyal Medyada Paylaşın

Beyaz salon dekorasyonu ayrı bir özen ister. Bazı detaylara dikkat edilmezse ortaya basit ve göze hoş gelmeyen bir görüntü çıkabilir. Saflığın ve temizliğin simgesi olan beyaz renk dekorasyonda dar alanların daha büyük ve geniş görünmesi için de sıkça kullanılır. Beyaz salon dekorasyonu denildiği zaman aklınıza duvar, mobilya ve diğer eşyaların tamamen beyaz olduğu bir dekor gelmesin. Beyaz tek başına kullanıldığında sade ve özensiz bir yerleşim düzeni oluşturur. Bu yazımızdan beyaz rengin dekorasyonda kullanımı hakkında bazı tüyolar veriyor ve sizlerle beyaz salon dekorasyon örnekleri paylaşıyoruz. Evinizin salonunu beyaz bir şekilde dekore etmeyi düşünüyorsanız bu önerilerimiz size ilham verebilir.

Beyaz Salon Dekorasyonu için Öneriler

Günümüzde çoğu evin salonunda beyaz mobilya ve beyaz renk koltuk takımı kullanılmaktadır. Salonların çoğunda beyaz duvar badanası ve beyaz perde kullanımının da ağırlıkta olduğunu hesaba katarsak ortaya çok sade bir görüntü çıktı ihtimali yüksek. Beyazın sadeliğinden ve şıklığından faydalanabilmek için altın yaldızlı bazı dekor ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Orta sehpanın üzerine koyacağınız vazo ve yapay altın yaldızlı çiçeklerle sade bir dekoru oldukça şık bir hale getirmeniz mümkün.

Beyaz salonlarda pembe, sarı ve açık yeşil renkleri bir arada kullanarak mekanı soğuk görünümünden çıkarıp, enerjik bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Bu saydığımız renkleri perde, koltuk ya da yastık olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede evinizin salonunu daha ferah ve geniş gösterirken modern bir şekilde dekore etme imkanınız olur.

Beyaz salon dekorasyonunda açık mavi tonlarını da kullanarak klasikten modern dekora şık bir geçiş yapabilirsiniz. Araya aşırıya kaçmadan bazı ahşap mobilyalar da ilave ederek rahat ve şık bir ortam oluşturabilirsiniz.

Salon dekorasyonu söz konusu olduğunda beyaz akla gelen ilk renktir. Günümüzde çoğu evin salonu küçük olduğu için beyaz ağırlıklı dekor isabetli bir seçim olabilir. Tabi ki bunun için beyaz rengi tek başına kullanmak yerine aralara mavi, pembe, bej ve şeftali tonlarında açık renkleri de serpiştirmek gerekiyor.

Klasik salon dekorasyonunda beyaz ve kırmızı rengin bir arada kullanımı oldukça yaygındır. Beyazın asaletinin, kırmızının şıklığı ile birleşimi salonunuza ayrı bir güzellik katabilir.

L şeklinde bir salonunuz varsa dekorasyonunda beyaz kullanmanız çok isabetli bir seçim olacaktır. Araya açık yeşil tonlarını da uygun bir şekilde serpiştirdiğinizde salon daha geniş görünmesinin yanı sıra sizin ne kadar zevkli bir insan olduğunuzu da gözler önüne serecektir.

Beyaz salonun soğuk görünümünü gidermek için pembe ve yeşil gibi enerjik renkleri halı, yastık ve çeşitli dekor ürünlerinde kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Beyaz rengin ağırlıkta olduğu salonlarda altın rengi dekor ürünleri kullanmak odaya daha zengin ve şık bir görünüm katabilir. Böyle bir düzenleme yaptığınızda siyah beyaz dekoratif yastıklar kullanarak klasik ve modern tarzı bir arada kullanmanız mümkün.

Beyaz duvar dekoru çoğu evin salonunda kullanılmaktadır. Beyazın şıklığını ve asaletini ortaya çıkarmak için koyu renk mobilyalar ve açık renk ahşap yer döşemesi oldukça idealdir. Orta sehpanın altına siyah beyaz bir halı yerleştirerek salonunuzu daha konforlu bir hale getirebilirsiniz.

Son dönemlerde beyaz ve mor salon dekorasyonunda öne çıkan renkler arasında. Bu renkler tek başına kullanıldığında salonda ağır bir hava olursa da, ikisi bir arada kullanıldığında mekana şıklık ve ferahlık hakim olabilir.

Bu yazımızda 2018 dekorasyon trendleri dahilinde beyaz rengin salon dekorasyonunda ne şekilde kullanılabileceği hakkında bazı dekorasyon önerileri paylaştık. Yeni bir ev kuracak ya da salonunun dekorunu yenileyecek olanlar bu önerilerden ilham alarak çok şık tasarımlar oluşturabilirler.

Oturma Odası için Dekorasyon Önerileri * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir