Bilezikten Bileklik Yapımı

Bilezikten Bileklik Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Bilezikten bileklik yapımı evde yapabileceğiniz en kolay takı tasarımı çalışmalarından birisidir. Malzemeleri çok ucuz ve bilekliğin yapımı da bir hayli kolay olduğu için isteyen herkes yapabilir. Dışarıda gördüğünüz rengarenk spor bileklikler sizin de ilginizi çekiyorsa hiç vakit kaybetmeden malzemeleri temin edip çalışmaya başlayabilirsiniz. Aşağıda bilezikten bileklik yapımının tüm detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. Yapacak olanlara keyifli çalışmalar diliyoruz.

Bilezikten Bileklik Nasıl Yapılır

Bilezikten Bileklik Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 tane bilezik
  • Bileklik yapmak için kullanılan ince iplerden ( renk tercihi size bağlı )
  • Yapıştırıcı
  • 1 tane kürdan
  • Küçük metal aksesuarlar

Bu çalışmayı yapmak için dışarıdan bilezik almanıza gerek yok. Evde kullanmadığınız metal ya da naylon bilezik varsa bunu bileklik yaparak değerlendirebilirsiniz. Bilekliği süslemek için de iş görmeyen takılarınız varsa bunların metal parçalarını çıkarıp kullanabilirsiniz. Bunun için kullanacağınız bilezik ince ve yuvarlak bir tasarım olursa yapacağınız bileklik daha şık olacaktır.

Bilezikten Bileklik Nasıl Yapılır

  • Kürdanı yapıştırıcıya batırın ve bilekliğin üzerine sürün.
  • Daha sonra ipi bileziğin üzerine sıkı bir şekilde dolayarak yapıştırın.
  • Bu şekilde bileziğin bir ucundan diğer ucuna kadar ipi güzelce yapıştırın.
  • İşlemi bitirdikten sonra kurumasını bekleyin. Son olarak metal aksesuarları da taktıktan sonra bileklik kullanıma hazırdır. Hemen kolunuza takabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi bu bilekliği yapmak oldukça kolay. Tek dikkat etmeniz gereken nokta, yapıştırıcıyı bileziğin her yerine güzelce sürmek, ipi bileziğin üzerine yapıştırırken düzgün ve sıkı sarmaya özen göstermek. Gevşek sararsanız alttan metal görüneceği için bilekliğin şıklığına gölge düşebilir.

Kendinize veya sevdiklerinize güzel bir aksesuar yapabilmenizi sağlamak amacı ile sizler için, bilezikten bileklik nasıl yapılır sorusunun cevabını araştırdık. Dakikalar içerisinde çok kolay bir şekilde yapacağınız kendi tasarımınız olan bilekliklerle çevrenizdeki herkesi marifetinize hayran bırakabilirsiniz. Size tavsiyemiz bileklik yapımı için bu sezonun trendlerinden olan mor, turuncu, sarı gibi canlı ve enerjik renkleri tercih etmeniz yönünde. Aşağıda verdiğimiz, bilezikten bileklik yapımı resimli anlatımı sayesinde konunun detaylarını daha iyi anlayabilirsiniz.

Bilezikten Bileklik Yapımı Resimli Anlatım
Bilezikten Bileklik Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir