Boyadan Yanan Saçlar için Maske Tarifleri

Boyadan Yanan Saçlar için Maske Tarifleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Saç boyası kullanımı dikkat gerektirir. Evde kendi saçlarını kendileri boyayan bayanlar bu konuda dikkatli olmadığında saç yanıkları yaşanabilir. Saçların boya ile yanmaması için bazı önemli noktalara dikkat edilmesi yeterlidir. Ancak bazen bu önemli noktalar atlanabilir ve istenmeyen saç yanıkları ortaya çıkabilir. Bu yazımızda sizler için boyadan yanan saçlar için maske tarifleri konusunu ele aldık. Sizin de saçlarınızda bu tür yanıklar var ise bu maskelerden istediğinizi uygulayabilirsiniz.

Boyadan Yanan Saçlar için Maske Tarifleri

Boyadan yanan saçlarınıza doğal içerikli ürünlerle onarıcı bakım uygulamanız görünümlerini az da olsa düzeltmeye yardımcı olabilir. Bu konuda kullanabileceğiniz en ekonomik ve etkili doğal formülleri aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Boyadan Yanan Saçlar için Yumurta Maskesi Nasıl Yapılır

Yumurta birçok saç bakım maskesinin ana malzemesidir. Protein deposu olan yumurta saçlardaki yıpranmayı onarmaya yardımcı olurken hindistan cevizi yağı da saçlara kaybettiği nemi geri kazandırarak daha iyi görünmelerine katkıda bulunur.

Malzemeler

  • 1 tane yumurta
  • 5 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı

Yapılışı ve Uygulaması

Cam bir kasenin içinde hindistan cevizi yağı ve yumurtayı güzelce karıştırın. Hazırlamış olduğunuz maskeyi saç diplerine masaj yaparak yedirin. Saçlara kökten uca karışımı uyguladıktan sonra daha iyi etki etmesi için başınıza bir bone geçirin. Yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı ılık su ve şampuan ile yıkayarak temizleyebilirsiniz. Yanık saçlar eski sağlığına kavuşuncaya kadar gün aşırı bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Yanan Saçlar için Muz Maskesi Nasıl Yapılır

Boyadan yanan saçların başlıca sorunu olan kuruluğu gidermek için acilen nem takviyesi yapılması gerekir. Muz ve bal ile evde kolay bir şekilde uygulayacağınız maske sayesinde saçlarınıza nem takviyesi yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 tane olgun muz
  • 1 yemek kaşığı bal

Yapılışı ve Uygulaması

Muzu soyun ve blenderdan geçirerek püre haline getirin. Muz püresini cam bir kasenin içine alın ve üzerine bal ilave ederek bunları sürülebilecek kıvama gelene kadar karıştırın. Muz maskesini saçlara kökten uca uygulayın ve başınıza bone geçirerek 20 dakika bekleyin. Son olarak saçlarınızı ılık su ve şampuan ile yıkayarak maskeden arındırın. Bu maskeyi haftada 1 kere düzenli olarak uygulayarak saçlarınızı az da olsa canlandırabilirsiniz.

Boyadan Yanan Saçlar İçin Aloe Vera Maskesi Nasıl Yapılır

Boyadan yanan saçlar aşırı kuru ve kabarık yapısı ile oldukça can sıkıcıdır. Bu sorunu gidermek ve saçlarınızdaki kırıkları daha çabuk onarmak için aşağıdaki formülü deneyebilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 çay kaşığı aloe vera jeli
  • 2 çay kaşığı bitkisel gliserin
  • 4 yemek kaşığı avokado yağı

Yapılışı ve Uygulaması

Cam bir kabın içinde malzemelerin hepsini güzelce karıştırın. Saç diplerinize birkaç dakika bu karışım ile masaj yaptıktan sonra kökten uca sürün. Saçlarınızı bir bone ile örtün ve 20 dakika boyunca bu şekilde bekleyin. Sürenin bitiminde saçlarınızı ılık su ve şampuan ile yıkayarak uygulamayı sonlandırın.

Boyadan yanan saçlar için maske tarifleri uygulamanın yanı sıra saçlarınızın daha fazla yıpranmaması için kuru olarak taramamaya özen gösterin. Saç bakım maskelerinin faydasını görebilmeniz için düzenli olarak uygulamanız gerektiğini unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir