Boyadan Yanan Saçlar Nasıl Düzelir

Boyadan Yanan Saçlar Nasıl Düzelir

Sosyal Medyada Paylaşın

Boyadan yanan saçlar nasıl düzelir sorusunun cevabına geçmeden önce bu konuda kısa bir ön bilgi vermemizde fayda var. Saç yanması, saçların dipten uca her yerinin kırıklarla dolması, kabarık ve tiftik bir hal almasıdır. Saçlar bu şekilde olunca değil şekil vermek taramak bile zorlaşır. Yanan saçlar konusunda kuaförden yardım alabilir ya da kendiniz evde özel bir saç bakımı uygulayabilirsiniz. Yanan saçların tekrar eski sağlığına kavuşması zaman alacağı için saç boyarken dikkatli olmalı ve saçları yüksek ısıya maruz bırakan uygulamalardan kaçınmalıyız.

Boyadan Yanan Saçlar Nasıl Düzelir

Saçların Boyadan Yanmaması için Ne Yapılmalı

Saçların boyadan yanmaması için güvenilir markaların saç boyaları kullanılmalıdır. Evde saç boyama işlemi yapılıyorsa boyanın saçlarda kalacağı süre konusunda dikkatli olunmalı ve bu süre uzatılmamalıdır. Saçlar kendi renginden daha açık bir renge boyanacağı zaman önce saç renginin açılması gerekir. Bu konuda risk almamak için saçları kuaförde boyatmakta fayda var. Kuaför seçiminde de dikkatli olunmalıdır çünkü işinin ehli olmayan kuaförlerin yaptığı yanlış uygulamalar sonucu da saçlar yanmaktadır. Bunların dışında saçlarınıza içeriğini bilmediğiniz hiçbir boya ya da başka bir ürünü uygulamayın. Saç renginizi çok sık değiştirmemeniz de bu konuda alacağınız tedbirler arasındadır. Çok sık boyanan saçlar daha fazla yıpranacağı için her an riskli bir durum oluşabilir. Aldığınız tüm önlemlere rağmen saçlarınız boyadan yandı ise acilen onarıcı ve besleyici bakım yapmaya başlamalısınız.

Boyadan Yanan Saç Nasıl Düzelir

Kabarık ve tiftik tiftik saçlar size yanık saç nasıl düzelir diye düşündürüyorsa ilk olarak saçlarınızın durumuna göre uçlarından biraz aldırmakla işe başlayabilirsiniz. Böylece hem görünümü biraz düzelir hem de kırıklarla uğraşmak yerine daha çabuk çözüme ulaşabilirsiniz. Boyadan yanan saçların kendini çabuk toparlayabilmesi için bol oksijene ihtiyacı vardır. Eğer saçlarınız çok uzun ise biraz kestirmeniz saç diplerine daha iyi oksijen gitmesini sağlar. Bu da saçların kendini toparlamasını kolaylaştırır. Yanık saçlarınızı eski halini ala kadar yüksek ısıya maruz bırakmamaya dikkat etmelisiniz. Saç kurutma makinesi yerine saçlarınızı doğal şekilde kurumaya bırakmalısınız. Saç düzleştirici ve maşa gibi yüksek ısıya dayalı şekillendirme işlemlerinden de bu süre içerisinde uzak durmalısınız. Yanan saçların yerine yenisinin gelmesi saçlarınızın uzama hızına göre 4 ayı bulabilir. Bu süre boyunca saçlarınızı boyamamanız da saçlarınızın toparlanma sürecini hızlandırmaya yardımcı olabilir.

Bazen bütün önlemler alınsa da saçlarda boyamadan kaynaklanan yanmalar meydana gelebilir. Bu durumda saç yanığı düzelmesi için doğal maske tariflerinden yardım alınabilir. Bu tür maskeleri düzenli olarak uygulayarak yanan saçların eskisi gibi güçlü ve canlı olmasını destekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir