Boyalı Saçlar için Bakım Maskesi

Boyalı Saçlar için Bakım Maskesi

Sosyal Medyada Paylaşın

Saç boyaları, saçların doğal yapısını bozar ve yıpranmasına neden olur. Özellikle boyama esnasında saça renk açma işlemi uygulanmışsa, bu yıpranma daha bariz şekilde ortaya çıkar. Bu tür durumlarda saça özel bir bakım yapmak gerekir. Bu bakım sırasında saça besleyici bir saç maskesi yapmak oldukça etkilidir. Boyalı saçlar için bakım maskesi tarifine geçmeden önce kısaca boyalı saçların bakımı hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Boyalı Saçların Bakımı Nasıl Olmalı

Boyalı saçlar, boya uygulanmayan saçlara göre daha fazla bakım isterler. Hem yapılan boyanın uzun ömürlü olması, hem de saçların daha sağlıklı olması için bazı önemli noktalara dikkat edilmesi gerekir. Bu önemli noktaların başında saçların yapısına uygun şampuan ve saç bakım kremi kullanımı gelmektedir. Saçlar boyandıktan sonra mutlaka boyalı saçlar için şampuan ve bakım kremleri kullanılması gerekir. Aksi halde boyada akma, hatta saçtan tamamen çıkma söz konusu olabilir.

Saçların boyanmasından sonra çok fazla fön ya da saç düzleştirici makineler kullanılmaması gerekir. Bu tür sıcak uygulamalar saçların daha çabuk aşınması ve kopmasına neden olabilir. İlk boyama sonrasında en azından bir hafta kadar aşırı sıcak uygulamalardan uzak durulmasını öneriyoruz. Genel bilgilerin ardından boyalı saçlara özel saç bakım maskesini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Boyalı Saçlar için Bakım Maskesi

Boyalı saçlar, incelemeye ve kırılmaya meyilli yıpranmış saçlardır. Bunun için düzenli olarak bakımlarının yapılması ve haftada 2 kere aşağıdaki maskenin uygulanması gerekir.

Boyalı Saçlar için Bakım Maskesi Malzemeleri

  • 1 çay bardağı zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 çay bardağı süt
  • 1 tane yumurta sarısı

Boyalı Saçlar için Bakım Maskesi Yapımı

Boyalı saçlar için saç maskesi yapılırken gerekli olan tüm malzemeler derin bir kabın içinde karıştırılır. Daha sonra hazırlanan bu karışım saçlara sürülür. Özellikle saç uçları daha çok yıprandığı için, karışımı saç uçlarına iyice yedirilerek sürülmesine dikkat edilir. En son olarak saça sıcaklığını koruması için bir bone geçirilir ve yaklaşık 40 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulanır.

Bu saç bakım maskesi ile daha ışıltılı ve daha sağlıklı saçlara kavuşmak sizin elinizde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir