Bronzer Nasıl Sürülür

Bronzer Nasıl Sürülür

Sosyal Medyada Paylaşın

Bu yazımızda kusursuz bir makyaj yapabilmeniz için, bronzer nasıl sürülür sorusunun cevabını sizlerle paylaşıyoruz. Bronzer, cilde bronz bir görünüm vermek amacı ile kullanılan bir kozmetik üründür. Bu ürün aynı zamanda yüzü boyutlandırmak, gölgelendirmek ve cildi daha canlı göstermek için de kullanılmaktadır. Doğru bronzer seçimi kadar bu uygulamayı da doğru yapabilmek önemlidir. Bu yazımızda sizlerle konu hakkındaki tüyoları paylaşıyoruz.

Bronzer Nasıl Sürülür

Bronzer Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Bronzer ile yapacağınız uygulamadan istediğiniz sonucu alabilmeniz için ten renginizi dikkate alarak bir tercih yapmanız gerekir. Ten renginizden 2 ton koyu bronzer ideal bir seçim olacaktır. Açık tenli bayanlar şeftali tonlarında, buğday tenli bayanlar toprak ve bakır tonlarını, esmer tenli bayanlar ise çikolata tonlarını tercih edebilirler. Yüzünüzün daha aydınlık ve canlı görünmesini istiyorsanız ışıltılı bronzer kullanabilirsiniz. Konturleme yapacaksanız mat bronzer uygun olacaktır. Cildinizde doğal bir bronzluk istiyorsanız tercihinizi transparan bronzerdan yana kullanmalısınız. Bunların dışında bir de likit bronzerlar vardır. Bunları kullanmak için pürüzsüz bir cilt gerekir. Kuru ve yıpranmış ciltlere likit bronzer kullanılacağı zaman uygulama öncesinde nemlendirici sürülmesi gerekir. Aksi halde yüzdeki pürüzler daha çok ön plana çıkarak, farklı renk tonları oluşmasına neden olabilir. Bronzer seçimi konusunda bu detaylara dikkat ederek kendiniz için en uygun ürünü seçebilirsiniz.

Bronzer Nasıl Sürülür

Bronzer sürmenin amacı ciltte doğal bir bronzluk oluşturmak olduğu için ürünü tüm yüzünüze değil yanak, burun ve alın bölgesine uygulayın. Bronzerin doğal bir görünüm sağlaması için yumuşak ve dairesel hareketlerle uygulanması gerekir. Bu etkiyi sağlayabilmek için ilk önce büyük bir fırça kullanın. Ardından daha sert bir fırça kullanarak rengi harmanlayın. Likit bronzer kullanıyorsanız uygulamayı makyaj süngeri ile yapmanız gerekir. İlk olarak yüzünüze fondöten ve sabitleyici pudra sürün. Bunun ardından bronzeri uygulamaya geçin.

Bronzer uygulamasını çoğu bayan yaz aylarında tercih etse de aslında bu ürün her mevsim kullanılabilir. Bu ürünü kullanmaya başlamadan önce ne için uygulayacağınıza karar verip, ona göre bir ürün seçmelisiniz. Bronzer sürmenin püf noktaları konusunda sizlerle paylaştığımız tüyolara dikkat ederseniz, yaptığınız makyaj sayesinde daha canlı ve bronz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Evde Göz Bazı Nasıl Yapılır * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir