Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri

Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Buğday tene yakışan saç renkleri denildiğinde karşımıza birçok farklı seçenek çıkmaktadır. Bu avantajlı durum bayanların saç rengine karar vermesini zorlaştırabilir. Buğday ten renginin açık ile  koyunun bir karışımı olması, saç rengi konusunda pek çok seçenek ortaya çıkarır. Buğday tenli bayanlar kendilerine yakışacak saç rengini seçerken tenlerinin açık ya da koyu oluşunu göz önünde bulundurmalı. Açık buğday tenli bir bayana çok yakışan saç rengi koyu buğday tenli bir bayanda hoş durmayabilir. Bu yazımızda buğday tenli bayanlara uygun saç renkleri hakkında vereceğimiz tüyoları bu detayları ayrı ayrı ele alarak sizlere sunuyoruz.

Buğday Tenli Bayanlara Yakışan Saç Renkleri

Buğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri
Buğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri

Buğday tenin güzelliğini en iyi açığa çıkaran renk olarak kahverengi ve kızıl tonları saç rengi seçiminde önceliklidir. Sarı, siyah gibi diğer saç renkleri de uygun tonları tercih edildiğinde buğday ten ile uyumlu olabilir. Koyu ve açık kestane buğday tenin güzelliğini açığa çıkarırken, koyu kirli sarı, küllü kahverengi, küllü sarı, küllü kumral saç renkleri de daha havalı ve modern bir görünüm ortaya çıkarır. Kızıl kahve, koyu kızıl, mürdüm kızılı, sonbahar kızılı ve şarap kızılı saçlar ise güzel ve çekici görünmek isteyen buğday tenli bayanlar için oldukça idealdir. Yazımızın başında belirttiğimiz gibi açık ve koyu buğday tenli bayanlar tercihlerinde ciltlerinin renk tonunu da dikkate almalı. Aşağıda bu konudaki tüyoları veriyoruz.

 

Açık Buğday Tenli Bayanlara Yakışan Saç Renkleri

Açık Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri
Açık Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri

Açık buğday ten için en uygun saç renkleri arasında açık bakır kızılı ve açık sarıyı sayabiliriz. Saçlarını koyu renge boyatmak isteyenler için mavi-siyah saç rengini tavsiye  ediyoruz. Bu renk saçlar açık buğday tenli bayanları daha genç ve çekici gösterecektir. Modern bir saç kesimi ile mavi-siyah saçlar bir araya geldiğinde buğday tenin tüm güzelliği ve cazibesi ortaya çıkacaktır. Sarı saç kullanmak isteyen açık buğday tenliler kum sarısı, bal köpüğü ve platin renkleri arasından bir tercih yapabilirler. Farklı bir tarzla dikkat çekmek isteyenler gri saç rengine yönelebilirler.

 

Koyu Buğday Tenli Bayanlara Yakışan Saç Renkleri

Koyu Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri
Koyu Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri

Koyu buğday tenli bayanlar için en ideal saç renkleri koyu kumral, sütlü kahve ve çikolata renkleridir. Daha çekici ve havalı görünmek isteyen bayanlara önerimiz küllü kahve tonlarına yönelmeleri olacaktır. Koyu buğday tenli bayanlarda sarı saç pek hoş durmadığı için tavsiye etmiyoruz. Siyah saç da koyu tende soğuk ve donuk bir ifadeye neden olabileceği için tercihlerin dışında tutulmalı. Havalı bir görünüm ve daha ışıltılı görünen bir cilt için kızıl ve kahve tonları idealdir.

 

Buğday ten için saç rengi seçimi yaparken göz rengi de dikkate alınarak daha uygun bir tercih yapmak mümkün. Buğday tenli bayanlar daha modern ve havalı görünmek için saçlarına ombre yaptırabilirler. Koyudan açığa doğru saçlarda oluşan renk farklılığı buğday tende kendini çok güzel gösterecek ve saçlar daha ışıltılı bir görünüme kavuşacaktır. Bu yazımızdaki önerileri dikkate alarak buğday teninizin güzelliğini ön plana çıkaracak en uygun saç rengini seçerek daha havalı ve modern görünmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir