Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Sosyal Medyada Paylaşın

Buğulu göz makyajı nasıl yapılır? sorusunun cevabını bilmek, bakışlarınızın daha derin ve etkileyici olmasını sağlaması bakımından son derece önemlidir. Son yıllarda bayanların çoğu, özel bir davete katılacakları zaman gözleri için buğulu göz makyajı tercih etmektedir. Bu göz makyajı sayesinde dudaklarınızda ya da yüzünüzde kamufle etmek istediğiniz bölgeler varsa bunu rahatlıkla yapabilirsiniz. Buğulu göz makyajından istenen etkinin alınabilmesi için tekniği doğru uygulamak gerekir. Bu yazımızda sizlerle buğulu göz makyajı yapmak için çok işinize yarayacak bazı tüyolar paylaşıyoruz. Verdiğimiz bilgilerden yola çıkarak siz de evde profesyonel bir şekilde buğulu göz makyajı yapabilirsiniz.

Buğulu Göz Makyajı Yapmak İçin Gerekli Malzemeler

  • Siyah veya kahverengi göz kalemi ( açık renk bir far ve siyah ya da kahverengi far )
  • Kulak çubuğu ya da fırça
  • Rimel

Buğulu göz makyajı yapmak için kullanabileceğiniz 2 teknik mevcuttur. Bunlardan birisi göz kalemi kullanarak, diğeri de far uygulayarak yapılmaktadır. Aşağıda sizlerle her iki tekniği de paylaşıyoruz.

Göz Kalemi Kullanarak 3 Adımda Buğulu Göz Makyajı Yapımı

  1. Gözünüzün üst kirpik kısmına göz kalemini enlemesine sürerek buğulu göz makyajı yapmaya başlayın. Daha sonra alt kirpiklere de aynı işlemi uygulayın ve bir sonraki aşamaya geçin.
  2. Bir kulak çubuğu veya fırça yardımı ile gözünüzün üst ve alt kirpik kısmına sürdüğünüz kalemi yavaş bir şekilde dağıtın. Bunu yaparken dip kısımlar koyu, kaşa doğru olan bölgede rengi açık tutmanız gerekmekte.
  3. Son aşamada kirpiklerinize iki kat rimel sürerek buğulu göz makyajını tamamlayabilirsiniz.

Far Kullanarak Buğulu Göz Makyajı Yapma

Buğulu göz makyajı yapmak için göz kalemi yerine açık renk bir far ve siyah ya da kahverengi far da kullanabilirsiniz. İlk önce gözlerinize normal şekilde göz kalemi çekin. Daha sonra göz kapağınızın iç tarafına açık renk far sürün. Ortadan kaş bitimine kadar olan bölgeye de bir fırça ya da parmağınız yardımı ile siyah ya da kahverengi farı sürün. Son olarak rimel sürerek kirpiklerinizi belirginleştirdikten sonra buğulu göz makyajı tamamdır.

Buğulu göz makyajı yapımı sırasında kaliteli makyaj malzemeleri kullanmanın yanı sıra verdiğimiz tüyolara da dikkat ederseniz kusursuz bir göz makyajı yaparak, bakışlarınızı daha etkileyici hale getirebilirsiniz. Bu makyajı günlük hayatta yaptığınızda biraz abartılı görünebilir, buğulu göz makyajı daha çok gece makyajı için uygundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir