Cam Kavanozdan Neler Yapılır

Cam Kavanozdan Neler Yapılır

Sosyal Medyada Paylaşın
Cam kavanozdan neler yapılır başlığı altında sizlerle kavanozdan yapılmış çok güzel dekoratif ürünler paylaşıyoruz. Çoğu evin mutfağında atılmayı bekleyen farklı boyutlarda cam kavanozlar bulunur. Bu kavanozları atmak yerine mutfağınızda baharatlık ya da salonunuzda çok güzel bir dekor ürünü olarak kullanabilirsiniz. Hatta hayal gücünüzü biraz daha zorlayarak bu camdan nesneleri iğnelik veya resim çerçevesi olarak bile kullanmanız mümkün. Cam ve plastik kaplar pratik ve eğlenceli bazı geri dönüşüm projeleri ile yeniden kullanılabilir hale getirilebilir. Bu kavanozları boyayarak, kumaş ya da dantel ile süsleyerek çok güzel dekor ürünleri yapabilirsiniz. Aynı boyuttaki cam kavanozları biriktirerek bunları dilediğiniz gibi süsledikten sonra mutfağınızda kullanabileceğiniz çok güzel baharat kaplarına sahip olabilirsiniz. Dilerseniz boyamadan ve hiç bir kaplama yapmadan da bu kavanozları orjinal halleri ile de kullanabilirsiniz. Bunların içine çakıl taşı veya yapay çiçek doldurarak yemek masanızı süslemek için birbirinden güzel dekor ürünleri tasarlayabilirsiniz. Cam kavanozların içine mum yerleştirerek bunları romantik anlarınız için mumluğa dönüştürebilirsiniz.

Cam Kavanozdan Yapılan Dekoratif Ürünler

Cam kavanozdan yapılan dekoratif ürünler daha dayanıklı ve şık olduğu için evde dekor ürünü yapmak isteyenler aşağıda paylaşacağımız görsellerden ilham alarak diledikleri gibi bir dekor ürünü yapabilirler.

Cam kavanozların içine resim yerleştirip bunları ters çevirdiğinizde tasarımı size ait çok güzel bir resim çerçevesine sahip olabilirsiniz. Bu şekilde sevdiklerinizin resmini güvenle muhafaza ederken görenleri ince zevkinize hayran bırakacak bir dekoratif ürün kullanmanın ayrıcalığını da yaşamanız mümkün.

Cam Kavanozdan Neler Yapılır

Cam Kavanozdan Kalemlik

Cam Kavanozdan Kalemlik
Cam Kavanozdan Kalemlik

İstediğiniz boyutta bir cam kavanozun içine akrilik boya döküp bunu güzelce çalkalayarak içinin her yerini boyayın. Boya kuruduktan sonra kavanozun içine kalemleri yerleştirerek çocuğunuzun çalışma masasına yerleştirin.

Cam Kavanozdan İp Saklama Kabı

Örgü örmeyi seven bayanlar aşağıdaki gibi şık bir ip saklama kabına sahip olmak isteyebilirler. Kullanmadığınız cam bir kavanozun kapağına ipin geçebileceği kadar bir delik açın. Sonrasında ipi kavanozun içine yerleştirin, ucunu kapaktaki delikten dikkatlice geçirin ve işte dekoratif ip saklama kabınız hazır.

Cam Kavanozdan İğnelik

Dikiş dikmeyi seven bayanlar aşağıdaki pratik uygulamayı yaparak çok güzel bir iğneliğe sahip olabilirler. Dilerseniz kavanozun içine dikiş iplerinizi koyarak bunu sadece iğnelik olarak değil aynı zamanda dikiş kutusu olarak da kullanmanız mümkün.

Cam Kavanozdan Bardak

Küçük cam kavanozların kapağına pipet geçecek kadar bir delik açarak bunları denize ya da pikniğe giderken su ve meyve suyu içmek için kullanabileceğiniz bardaklar haline getirebilirsiniz.

Cam Kavanozdan Bardak
Cam Kavanozdan Bardak

Cam Kavanozdan Gaz Lambası

Kavanozdan gaz lambası yapımı ise nostaljik dekoratif ürünlerden hoşlananların mutlaka denemek isteyeceği bir kendin yap projesi olabilir.

Yukarıda sizlerle paylaştığımız cam kavanoz değerlendirme önerilerinden hoşunuza gidenlerini yaparak siz de hem ortada dağınıklık yapan kavanozları değerlendirebilir hem de hiç masraf yapmadan çok güzel dekor ürünlerine sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir