Canlandırıcı Kil Maskesi

Canlandırıcı Kil Maskesi

Sosyal Medyada Paylaşın

Canlandırıcı kil maskesi farklı nedenler ile matlaşan, solgun görünen ciltlerin daha parlak ve daha canlı görünmesi için uygulanır. Günümüzde aynı etkiyi veren başka malzemeler ile hazırlanan cilt maskeleri de vardır. Ancak bu cilt maskelerini hazırlamak için gereken malzemeler ve yapım aşamaları farklı olabilir. Beyaz kil ile hazırlanan canlandırıcı özellikli kil maskesi, her zaman bulunabilecek malzemeler ile kısa sürede hazırlanıp uygulanabilir. Siz de kil mucizesi ile daha güzel bir cilde sahip olmak için bu maskeyi hazırlayıp kullanabilirsiniz.

Canlandırıcı Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı beyaz kil
  • 2 yemek kaşığı su
  • 1 çay kaşığı pirinç
  • 1 tatlı kaşığı mısır unu
  • Yarım çay kaşığı nemlendirici krem

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Canlandırıcı yüz maskesi için ilk olarak pirinçleri öğütüp un haline getirin. Bunun için bir havandan yararlanabilir ya da taneli besinleri öğüten farklı aparatlar kullanabilirsiniz. Hazır olan toz pirinci, mısır unu ve beyaz kili bir kase içine alın. Karıştırıp üzerine su ile nemlendirici kremi ekleyip karıştırın. Karışım yüze sürülecek kıvam alana kadar plastik bir spatula ile karıştırın. Ardından parmak uçlarınız ile masaj yaparak yüzünüze uygulayın. Yüzünüzdeki maskenin tamamen kurumasını bekleyin. Bu süre bulunulan ortam ve mevsim ısısına göre değişebilir. Maske kuruduktan sonra ılık su ile ciltten tamamen temizleyebilirsiniz. Bu maskeyi haftada 1 kere düzenli olarak uygulayabilir, cildinizin canlanmasını sağlayabilirsiniz.

Kil maskelerinin hazırlanması ve uygulanması son derece kolaydır. Cildin ihtiyacına göre farklı doğal malzemeler ile karıştırılıp hemen uygulanabilen kil maskelerinden alınmak istenen etkiye göre farklı çeşit killer kullanılabiliyor. Bu maskeleri hazırlarken kilin rengine dikkat edilmesi, verilen listede belirtilen renkte ve miktarda kil kullanılması önemlidir.

Yazımızda verdiğimiz beyaz kil maskesi evde hazırlanabilecek en kolay cilt maskelerindendir. Cildin ihtiyacı olan nemi ve mineralleri sağlayan bu maskeyi haftada sadece bir kere uygulayarak harika bir cilde sahip olabilirsiniz. Maskeyi uygulamadan önce cildinizin maskedeki malzemelere karşı duyarlı olup olmadığına dikkat edin. Maskeyi uyguladıktan sonra beklenmeyen bir etki görüldüğünde uygulamaya devam edilmemeli, başka malzemeler ile hazırlanan cilt maskelerini uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir