Cd ile Bardak Altlığı Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Cd ile bardak altlığı yapımı eğlenceli ve yaratıcı geri dönüşüm çalışmalarından birisidir. Evde bulunan kullanılmayan cd lerin üzerini eva ile kaplayıp istediğiniz malzemeler ile süsleyerek dakikalar içinde kendi zevkinize uygun bir bardak altlığı hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız bardak altlıklarını takım olarak yapabilir, gelen misafirlerinize de ikramlarınızı bu bardak altlıkları ile yapabilirsiniz. Kullanılmayan cd ler ile bardak altlığı yapmak için her hangi bir el becerisine sahip olmak gerekmiyor. Sadece hayal gücünüz ve kullanmak istediğiniz malzemeler olsun yeterli…

Cd ile Bardak Altlığı Malzemeleri

  • 1 adet cd
  • Farklı renklerde eva kağıdı
  • Soğuk silikon yapıştırıcı
  • Makas
  • Kalem
  • Küçük fosforlu boncuklar
  • Boncukları dizmek için misina ipi

Cd ile Bardak Altlığı Yapımı

Cd den bardak altlığı yapımı için ilk olarak kullanmak istediğiniz ana eva kağıdının üzerine cd izinden bir yuvarlak çizin. Bu yuvarlağı makas ile kesin. Orta alanı süslemek için kullanacağınız kalıbı eva kağıdı üzerine çıkarıp kesin. Cd üzerine ana evayı yapıştırıcı ile yapıştırın. Kuruması için biraz bekleyip orta alan evasını yapıştırın. Evalar kururken misina ipine boncukları dizin. Boncukları tam cdnin etrafını kaplayacak kadar dizin. Daha sonra misinanın iki ucunu sıkıca düğümleyin. Cd etrafına soğuk silikon sıkın. Eğer soğuk silikon yapıştırıcınız yoksa aynı işlemi ince uçlu sıcak silikon tabancaları ile de yapabilirsiniz. Silikonladığınız cd etrafına boncukları yapıştırın. Tutana kadar biraz elinizle bastırın. Ardından misinanın uçlarını iyice kesin ya da cd arka tarafına yapıştırın. Yapmak istediğiniz ekstra süslemeler varsa yapabilir, sonrasında cd bardak altlığınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Cd ile Bardak Altlığı Yapımı
Cd ile Bardak Altlığı Yapımı

Cd ile bardak altlığı yaparken soğuk silikon yerine başka yapıştırıcı da kullanabilirsiniz. Ancak cd yanlarına boncukları yerleştirmek için silikon türü güçlü yapıştırıcılardan kullanmanızı öneririz. Cd kenarına boncuk eklemek istemezseniz ince bir şerit halinde eva ile kaplayabilirsiniz. İsterseniz de hiç bir kaplama yapmadan sade olarak da kullanabilirsiniz. Cd üzerine orta fincan ya da bardak koyulacak yeri hariç boncuk ve pullar ile süsleme yapabilirsiniz. Cd ile bardak altlığı yapımının detayları için videomuzu izleyebilir, yapım aşamalarını daha detaylı görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir