Eski Cdden Çocuk Odasına Dekoratif Süs Yapımı

Cd’den Çocuk Odasına Dekoratif Süs Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Cd’den çocuk odasına dekoratif süs yapımı çocuklarla birlikte yapılabilecek eğlenceli bir çalışmadır. Eskidiği için bir kenarda atılmayı bekleyen cd’leri farklı şekillerde değerlendirmek mümkündür. Bu konuda yapılan birçok el işi çalışması vardır. Biz bugün sizlerle bu cd’lerden çocuk odasının duvarına asabileceğiniz sevimli duvar süsleri yapabileceğiniz bazı örnek projeleri paylaşıyoruz. Söz konusu olan çocuk odası ise yapılacak süslemelerde sevimli hayvanlar kullanılabilir. Biraz hayal gücü biraz da el becerisi ile ortaya harika işler çıkarılabilir.

Cd’den Çocuk Odasına Dekoratif Süs Yapımı

Bu tarz bir uygulama yapmak için gerekli ana malzeme eski cd olmaktadır. Elinizdeki cd sayısına göre farklı hayvan figürleri yapmanız mümkün. Hayvanların belirgin bir şekilde ortaya çıkması ve daha sevimli görünmesi için keçe ya da renkli el işi kağıdı kullanılabilir. Hayvanlara göz yapmak için boya, düğme ya da oyuncak göz kullanılabilir. Tabi ki bu parçaları yapıştırmak için bir miktar yapışkan da lazım. Elinizin altındaki malzemeleri bir araya topladıktan sonra bunlardan nasıl bir figür yapacağınıza çocuğunuzla birlikte karar verebilirsiniz. Çocukların hayal gücü yetişkinlere oranla daha iyi çalıştığı için sevimli minikler bu konuda birçok farklı öneri sunacaklardır. Elinizde malzeme oldukça bunların hepsini teker teker deneyebilirsiniz.

Eski cd ile çocuk odası için dekoratif duvar süsü de yapabilirsiniz. Yine yaratıcılığın ön planda olduğu bu çalışmada renkli iplerin yanı sıra farklı bir tasarım için boncuk ve pullar da kullanabilirsiniz. Duvar süsünü hazırlarken detay malzemelerini çocuğunuz ile birlikte seçip onun da zevkine hitap eden bir çalışma olmasına özen gösterin. Yine çocuk odası için renkli duvar süsü hazırlarken eski cdlerin üzerine boyutlarına uygun yuvarlak motifler ile kılıf hazırlayıp monte edebilirsiniz. Bu şekilde hazırlanan çalışmaları tek başına duvar süsü olarak kullanabilir ya da bir kaç tanesini birleştirip dekoratif perde hazırlayabilirsiniz.

Aşağıdaki resimde paylaştığımız okul öncesi çocuklar için projeler size bu konuda ilham verebilir. Siz de eski cd’leri atmak yerine çocuğunuzun odasını süsleyecek sevimli hayvan figürleri yapabilirsiniz.

Keçe ve Cd ile Kolay Çiçek Yapımı * Tıklayınız

Eski Cd ile Minyatür Masa Yapımı * Tıklayınız

Cd ile Duvar Süsü Yapımı
Cd ile Duvar Süsü Yapımı
Eski Cd ile Çocuk Odası Duvar Süsü
Eski Cd ile Çocuk Odası Duvar Süsü
Cd ile Ayıcık Yapımı
Cd ile Ayıcık Yapımı
Eski Cd ile Aslan Yapımı
Eski Cd ile Aslan Yapımı
Eski Cd ile Balık Yapımı
Eski Cd ile Balık Yapımı
Eski Cd ile Kelebek Yapımı
Eski Cd ile Kelebek Yapımı
Eski Cd ile Köpek Yapımı
Eski Cd ile Köpek Yapımı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir