Kendin Yap Kendin Yap Videoları

Çek Aç Origami Kartı

Çek aç origami kartı pratik şekilde hazırlanan bir kart türüdür. Her türlü özel gün için hazırlanabilen bu kartı hazırlamak son derece kolaydır. Bu kartı sevdiklerinize aldığınız hediyelerin üzerine ya da içine koyabileceğiniz gibi tek başına hediye olarak da verebilirsiniz. Son derece kolay bir yapım aşaması olan sürpriz origami kartı yapımının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Çek Aç Origami Kartı

Sürpriz hediye kartını hazırlamak için sadece bir adet A4 kağıdına ihtiyacımız var. Kartı eğer daha küçük boyutta hazırlamak isterseniz daha küçük olarak dikdörtgen bir kağıt kullanabilirsiniz. Kartı hazırlamak için kullanacağınız kağıt renkli ya da beyaz olabilir. Kartı desenlendirmek ve renklendirmek için renkli keçeli kalemler ya da tükenmez kalem kullanılabilir.

Origami kartı hazırlamak için kullanacağınız kağıdı dik şekilde önünüze alın. Kağıdın alt ve üst kısımlarında üçgen oluşacak şekilde kenarlarını içeri orta noktaya doğru katlayın. Katlama yerlerini düzgünce belirginleştirin. Kağıdı enlemesine çevirip yine alt ve üst kısımlarını orta noktaya doğru katlayın. Yeniden kağıdınızı diklemesine çevirin. Kenarlarda oluşturduğunuz üçgenleri içeri doğru katlayın. Bu şekilde dikdörtgen bir kağıt elde etmiş olunacak. Katlama yerleri altta kalacak şekilde kağıdı çevirin. Düz, dikdörtgen şekildeki kartın üzerine istediğiniz yazıyı yazıp renkli kalemler ile istediğiniz desenleri çizin. Örnek olarak hazırladığım kart anneler günü kartı olduğu için anneler gününe özel bir yazı yazdım. Yazmak istediğiniz yazıyı hazırladıktan sonra kartın arka kısmında yukarıda kalan üçgenin kart, öne gelecek şekilde bir katlama yapın. Aynı işlemi alt kısım için de yapın. Altta katladığınız üçgenin uç kısımlarını yukarıdaki üçgenin kenarlarına geçirin. Çekip açılacak kısmı ok işareti ile belirtin. Okun üzerine çek ya da aç şeklinde bir yazı yazın. Bu şekilde kartı tamamlayın.

Büyük boyutta hazırladığınız bu kartı isterseniz daha küçük boyutlarda rengarenk olarak da hazırlayabilir, birden fazla küçük küçük renkli kart ile sevdiklerinize vermek istediğiniz mesajı verebilirsiniz. Origami hediye kartı yapım aşamalarını daha detaylı görmek için Youtube kanalımı ziyaret edebilirsiniz. İlgili videodan detaylara göz atarak daha kolay bir şekilde sevdiklerinize çek aç hediye kartı hazırlayabilirsiniz.

Anneler Günü için Hediye Kartı Yapımı * Tıklayın

Sürpriz Kart Yapımı * Tıklayın

Anneler Günü için Hediye Önerileri * Tıklayın

Anneler Günü Ne Zaman * Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir