Çikolata Maskesi

Çikolata Maskesi

Sosyal Medyada Paylaşın

Her cilt tipinin zaman zaman nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Yaş ilerledikçe ciltte daha fazla kuruluk meydana gelir. Bu nedenle 25’li yaşlardan itibaren nemlendirici kremler kullanılmaya başlanır. Yazın sıcağı ve kışın soğuğu da cildimizin daha fazla kurumasına neden olabilir. Kuruyan ciltte daha çabuk kırışıklık meydana gelebileceği için cildi nemlendirmek oldukça önemlidir. Cildin nem dengesini korumak için kullanılabilecek çeşitli kremler ve bakım ürünleri mevcuttur. Bunun yanı sıra evde cildi nemlendirmek için uygulanabilecek birçok maske de vardır. Biz de bugün sizlere cildinizi nemlendirip, çikolata maskesi tarifini veriyoruz.

Çikolata Maskesi Nasıl Yapılır

Cildi nemlendirip kurumaya bağlı sorunları ortadan kaldırmak için çikolata maskesi uygulayabilirsiniz. Bu maske için her zaman evde bulunabilecek malzemelere ihtiyacınız vardır. Sizleri daha fazla merakta bırakmadan nemlendirici özellikli çikolata maskesinin malzemeleri ve hazırlanışını paylaşmak istiyoruz.

Çikolata Maskesi Malzemeleri

  • Yarım su bardağı kakao
  • 1 yemek kaşığı süt kreması
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • Birkaç damla zeytinyağı

Çikolata Maskesi Yapılışı ve Uygulanışı

Derince bir kasenin içinde kakao, süt kreması, bal ve zeytinyağını bir kaşık yardımıyla güzelce karıştırın. Hazırladığınız çikolata maskesini yüzünüze sürün ve 10-15 dakika kadar bekleyin. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayarak arındırın. Uygulama sonrasında elinizi yanağınıza sürdüğünüzde cildinizin ipeksi bir yumuşaklık kazandığını görebilirsiniz.

Daha pratik bir şekilde uygulayacağınız bir çikolata maskesi daha var. Bunun için bitter çikolatayı zeytinyağıyla beraber bir kaba alıp, benmari usulü eriterek cildinize ve dekolte bölgenize uygulayabilirsiniz.

Evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu doğal yöntemler sayesinde cildiniz nemlenecek ve daha ışıltılı bir görünüme kavuşacaktır. Nemlendirici çikolata maskesi ile cildinizin kuruluğunun önüne geçip daha sağlıklı ve daha güzel bir cilde sahip olabilirsiniz. bu maskeyi uygularken aynı zamanda başka kozmetik ürün kullanmamaya ve başka maske uygulamamaya dikkat edin. Aksi halde çikolata maskesinden alabileceğiniz verimin değeri düşebilir, hatta uygulamalar birbirini etkileyip cildinize zarar verebilir. Buna sebep olmamak için çikolata maskesini tek başına uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir