Çilek Maskesi Nasıl Yapılır

Çilek Maskesi Nasıl Yapılır?

Sosyal Medyada Paylaşın

Çilek maskesi yüz ve cilt lekeleri için etkili doğal maskelerden bir tanesidir. Cildi ferahlatan ve farklı cilt sorunlarına iyi gelen bu maske, her cilt sorununa özel, farklı malzemeler ile hazırlanıp uygulanır. Bu yazımızda sizler için farklı cilt sorunları için çilek maskesi nasıl yapılır sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Umarız, cildinize uygun çilek maskeleri ile harika bir görüntüye kavuşmanıza yardımcı oluruz.

Çilek Maskesi Sivilce Tedavisi

Çilek Maskesi Sivilce Tedavisi
Çilek Maskesi Sivilce Tedavisi

Ergenlik ile birlikte başlayan sivilce ve akne sorunlarının tedavisi için çilek maskesinden faydalanılabilir. Cildi ferahlatan ve besleyen bu maske düzenli uygulandığında kısa sürede etkisini gösterir.

Malzemeler

  • 5-6 adet çilek
  • 1 yemek kaşığı yoğurt

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maske için çilekleri bir kase içinde çatal ya da blender ile ezin. Üzerine yoğurdu ekleyip karıştırın. Malzemeler homojen kıvam alınca yüz bölgesine uygulayın. 10 dakika bu maskeyi cildinizde bekletin. Sonrasında ılık su ile yıkayıp temizleyin. Haftada iki kere bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Bu çilek maskesi sivilce tedavisi ve yeniden sivilce oluşumu için etkilidir.

Çilek Maskesi Siyah Nokta Tedavisi

Çilek Maskesi Siyah Nokta Tedavisi
Çilek Maskesi Siyah Nokta Tedavisi

Sivilceler gibi siyah noktalar için de düzenli olarak çilek maskesi uygulanabilir. Siyah noktaya neden olan tıkanmış gözeneklerin açılması ve temizlenmesi için bu  maskeden yararlanılabilir.

Malzemeler

  • 2-3 adet çilek
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • Yarım tatlı kaşığı limon suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maske için ilk olarak çilekleri ezin. Bal ve limon suyunu da üzerine ekleyip karıştırın. Sürülecek kıvama gelince hafif masaj yaparak yüzünüze sürün. 3-5 dakika kadar bu şekilde bekletin. Süre sonunda ılık su ile yüzünüzü yıkayıp temizleyin. Haftada bir kere bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Çilek Maskesi Güneş Lekesi Tedavisi

Çilek Maskesi Güneş Lekesi Tedavisi
Çilek Maskesi Güneş Lekesi Tedavisi

Çilek maskesi yazın sıcak günlerinde meydana gelen güneş lekelerinin yok edilmesi için de kullanılabilir. Güneş lekeleri için çilek maskesini lekeler yok olana kadar düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 adet çilek
  • 1 tatlı kaşığı süzme yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı kepek unu
  • 1 çay kaşığı bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Güneş lekelerine çilek maskesi hazırlamak için çilekleri ezin. Diğer malzemeleri üzerine ekleyip karıştırın. Güneş lekesinin üzerine bu karışımı sürün. 20 dakika kadar bekletin. Süre sonunda maskeyi ovarak ciltten çıkarın. Yüzünüzde buz gezdirip her zaman kullandığınız losyon ile losyonlayın. Haftada 2 kere bu uygulamayı yapmanız yeterli olacaktır.

Çilek maskesi Suna Dumankaya tarafından da sıkça önerilen bir maskedir. Bu maskeleri cilt sorunlarınıza göre istediğiniz şekilde uygulayıp sonuçlarını kısa sürede görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir