Çilekten Kalp Nasıl Yapılır

Çilekten Kalp Nasıl Yapılır

Sosyal Medyada Paylaşın

Çilekten nasıl kalp yapılır diye merak edenler varsa bu yazımızda sorunun cevabını veriyoruz. Son yıllarda meyve ve sebzeler farklı şekillerde kesilerek dikkat çekici sunumlar yapılmaktadır. Dışarıdan bakılınca bunları yapmak zor gibi görünse de aslında bazılarını evde çok kolay bir şekilde yapmanız mümkün. Kalp şeklinde çilekleri görüp bunlara nasıl bu şeklin verildiğini merak ediyorsanız yazımızın devamında çilekten kalp yapmanın püf noktalarını bulabilirsiniz.

Çilekten Kalp Nasıl Yapılır

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz sayıda çilek ( kalp yapmak için iri çilekler kullanılmalıdır. )
  • Meyve bıçağı
  • Kalp şeklinde kurabiye kalıbı

Çilekten Kalp Yapımı

Çilekten kalp yapmak için ilk önce çilekleri meyve bıçağı yardımı ile ortadan ikiye kesin. Daha sonra bunları çileklerin üst tarafı size bakacak şekilde kesme tahtasının üzerine alın. Kurabiye kalıbını bastırdığınızda çilekler kalp şeklinde olacaklardır. Bunu yaparken fazla basınç uygulayarak çilekleri ezmemeye dikkat etmelisiniz.
Bu pratik yöntemi uygulayarak çileklerin hepsine kalp şekli verdikten sonra isterseniz bunları aralarına üzüm takarak bir çöp şişe geçirebilirsiniz. Daha şık bir sunum yapmak için kalpleri güzel bir servis tabağına sıraladıktan sonra üzerlerine çikolata sosu dökebilirsiniz.

Çilekten kalp yapmanın püf noktaları olarak iri çilek kullanılması gerekmektedir. Çilekler meyve bıçağı ile yontularak da kalp şekli verilebilir fakat bu şekilde kalp pek düzgün olmayabilir. Elinizdeki kurabiye kalıbı sayesinde kolay bir şekilde istediğiniz sayıda çilek kalp yapmanız mümkün.

Çilekten Kalp Nasıl Yapılır Resimli Anlatım
Çilekten Kalp Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir