Cilt Lekeleri için Limon Maskesi

Cilt Lekeleri için Limonlu Şekerli Peeling ve Bal Maskesi

Sosyal Medyada Paylaşın

Cilt lekeleri için limonlu şekerli peeling ve bal maskesi son derece etkilidir. Özellikle yeni yeni oluşmaya başlayan cilt lekelerinin önlenmesinde ve zaman içinde yok edilmesinde bu karışımlardan faydalanılabilir. Herkesin evinde bulunabilecek malzemeler ile hazırlana bu doğal peeling ve bakım maskesi malzemeleri ile uygulama aşamalarını yazımızın devamında sizlerle paylaşıyoruz.

Cilt Lekeleri için Limonlu Şekerli Peeling ve Bal Maskesi

Zaman içerisinde farklı nedenler ile cilt üzerinde lekeler oluşabilir. İster açık tenli, ister buğday, ister koyu tenli olunsun bu lekeler zaman ilerledikçe daha fazla alana yayılıp belirginleşebilir. Genel olarak yüz bölgesinde, alın, çene ve yüz hattı bölgesinde meydana gelen bu lekeler, kişilerin rahatsız olmasına, kendilerini kötü hissetmelerine neden olabilir. Ciltteki bu lekelerin yok edilmesi için farklı kozmetik markaları maske, peeling, tonik, sprey gibi ürünler çıkarmışlardır. Bu ürünleri set olarak ya da tekli olarak kullanarak kısa sürede lekelerden kurtulmak mümkündür. Hazır kozmetik ürünlerin dışında evde uygulanabilecek bazı maskeler ve yöntemler ile de cilt lekelerinin görünülürlüğü azaltılabilir. Özellikle yeni yeni oluşan cilt lekeleri için limonlu peeling ve bal maskesi son derece etkilidir.

Limonun cilt beyazlatma ve cilt tonu dengelemesi konusunda kullanımı yaygındır. Yan malzemeleri değişiklik gösterse de lekeler ve cilt beyazlığı için hazırlanan doğal karışımların içeriğinde genel olarak limon suyu bulunur. Limonun cilt beyazlatma özelliğinden faydalanmak için hazırlanan bu bütün karışımların mutlaka geceleri yapılması gerekir. Bunun nedeni limonun cilde uygulanmasından sonra güneş ışınlarına maruz kalınması ciltte kararma ve lekelenmeye meydan verebilir. Bu etkinin tam tersini elde etmek için mutlaka geceleri özellikle de uyku öncesinde limonlu karışımların cilde uygulanması gerekir.

Cilt Lekeleri için Limonlu Şekerli Peeling

Cilt lekelerinin açılması ve zaman içinde yok olması için limonlu şekerli peeling uygulanabilir. Herkesin rahatlıkla uygulayabileceği bu peelingin gece uykusu öncesi yapılması gerekir. İçeriğinde bulunan malzemeler her ne kadar doğal malzemeler olsa da peelingden  zarar görmemek için ilk uygulama öncesi cildinizin küçük bir bölümüne bu karışımdan sürün. 5 dakika karışımı cildinizde beklettikten sonra bol su ile durulayın. Karışımı sürdüğünüz bölgede her hangi bir kızarıklık, şişlik, kaşıntı, pullanma durumu yok ise daha geniş alana karışımı sürebilirsiniz.

Limonlu Şekerli Peeling için Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı şeker
  • 1 yemek kaşığı içme suyu
  • Yarım limon suyu

Limonlu Şekerli Peeling Hazırlanışı ve Uygulanışı

Limonlu şekerli peeling için gerekli olan malzemeleri bir kase içine alın. Homojen kıvam alana kadar malzemeleri güzelce karıştırın. Karışımı cildinize uygulamadan önce bol su ile yıkayın. Ardından temiz bir havlu ile kurulayın. Hazırladığınız karışımı parmak uçlarınız ile masaj yaparak cildinize uygulayın. 5 dakika karışımı cildinizde bekletin. Daha sonra bol su ile durulayın.

Ballı Limonlu Cilt Maskesi için Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı bal
  • Yarım limonun suyu

Ballı Limonlu Cilt Maskesi Hazırlanışı ve Uygulanışı

Ballı limonlu cilt maskesi için gerekli olan malzemeleri bir kase içine karıştırın. Macun kıvamına gelen bu karışımı cildinize sürün. Karışımı sürerek temiz bir pamuktan yardım alın. Karışımı cildinizde 20 dakika bekletin. Sonrasında bol su ile durulayın ve havlu ile kurulayın.

Haftada 2-3 gece uyumadan önce ilk olarak limonlu şekerli peelingi ardından da ballı limonlu cilt maskesini uygulayarak cilt lekelerini doğal malzemeler ile engelleyebilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz tarifleri uygularken cilt lekelerini önlemek için başka her hangi bir kozmetik ürün ya da doğal malzeme kullanmamanızı öneririz. Bazı maddeler tek başına leke yok etmeye yararken birlikte cilde temas ettiğinde farklı sonuçlar ortaya çıkarabilir.

Muz Maskesi Tarifleri * Tıklayın

Gıdı Sarkmasına Bitkisel Çözüm * Tıklayın

Cilt Lekeleri Makyajla Nasıl Kapatılır * Tıklayın

Ücretsiz Abone Ol * Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir