Cilt Lekeleri Makyajla Nasıl Kapatılır

Cilt Lekeleri Makyajla Nasıl Kapatılır

Sosyal Medyada Paylaşın

Cilt lekeleri makyajla nasıl kapatılır sorusunun cevabı bayanlara bu konuda geçici çözüm sunmak açısından önemlidir. Ciltteki koyu lekeler, gözaltı morlukları, sivilcelerin neden olduğu kızarıklıkların en pratik çözümü, bu problemler giderilene kadar bunları makyaj ile kapatmaktır. Doğru makyaj malzemesi seçimi ve uygun teknikleri kullanarak cildinizdeki lekeleri kapatabilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle paylaşacağımız makyaj tüyolarını uygulayarak, cildinizin daha güzel ve pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz.

Cilt Lekeleri Makyajla Nasıl Kapatılır

Ciltte meydana gelen lekeleri kapatmak için kapatıcı ve fondöten kullanılır. Yüzünüzde yapay bir görünüm oluşmasını istemiyorsanız, kapatıcı seçiminde lekenin rengini göz önünde bulundurmalısınız. Yüzünüzdeki lekelerin rengi pembe ya da kırmızı ise bu tür açık renk lekeleri kamufle etmek için yeşil kapatıcı kullanmalısınız. Kapatıcının ardından ten renginizde bir fondöten uygulayarak lekeleri kapatabilirsiniz. Fondöteni tampon yaparak uygularsanız daha sağlıklı bir kapatma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer lekeler kahverengi ya da siyah ise o zaman koyu kızıl bir kapatıcı tercih etmeniz gerekir. Kapatıcıdan sonra uygulayacağınız fondöten ile cildiniz lekesiz görünecektir.

Gözaltı Morluklarını Kapatmak için Nasıl Makyaj Yapılmalı

Yorgunluk ve daha birçok sebebe bağlı olarak ortaya çıkan gözaltı morluklarını da makyajla kapatabilirsiniz. Cilt rengini dengelemek için koyu kızıl bir kapatıcıyı hafifçe tampon yaparak uygulayın. Sonrasında ten renginizle aynı tonda fondöteni de tampon yaparak gözaltlarının morluğunu giderebilirsiniz. Gözaltı morlukları için makyaj yaparken verdiğimiz bu tüyoya dikkat ederseniz, makyajınızı temizleyene kadar bu morluk ve siyahlıklardan kurtulabilirsiniz.

Ciltteki lekeleri kapatmak için kullanacağınız ürünler yağ bazlı olmamalı. Bu tarz ürünler yüzdeki mimik çizgilerini ortaya çıkaracağı için uzak durmakta fayda var. Cilt lekeleri için kapatıcı alırken kalitesi kadar lekeyi kamufle edip edemeyeceğine de dikkat etmelisiniz. Lekenin açık ya da koyuluğuna göre uygun bir tercih yaparsanız, sadece lekeleri gizlemekle kalmaz aynı zamanda doğal bir görünüm de elde edebilirsiniz.

Cilt lekelerini kapatmak için makyaj yapmak bu sorunları çözmez sadece geçici bir süre kamufle etmenize yardımcı olur. Cildinizin problemine uygun doğal bakım formülleri ile sorunu çözmeye çalışırken, lekeleri kapatan makyaj ile de bu süre içerisinde rahat edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir