Cilt Sıkılaştırıcı Yumurta Maskesi

Sosyal Medyada Paylaşın

Cilt sıkılaştırıcı yumurta maskesi ile evde doğal bakım uygulayarak daha canlı ve genç görünen bir cilde sahip olabilirsiniz. Kahvaltıda severek tükettiğimiz yumurta birçok cilt bakım maskesinde kullanılmaktadır. Yumurta maskesinin cilde faydaları arasında derinlemesine temizlik sağlamasını ve cildi gerginleştirerek daha parlak bir görünüm vermesini sayabiliriz. Yumurta maskesi cildin açılmış gözeneklerinin kapanmasına yardımcı olur, yüzdeki lekelerin görünümünü azaltır ve düzenli kullanım sonucunda siyah noktaları yok eder. İlk uygulamadan itibaren cildinizin daha temiz, yumuşak ve parlak olduğunu görebilirsiniz. Evde kolay bir şekilde uygulayacağınız doğal bir formül ile daha genç ve güzel görünen bir cilde sahip olmak isterseniz aşağıda paylaşacağımız cilt sıkılaştırıcı yumurta maskesi tarifi tam size göre.

Cilt Sıkılaştırıcı Yumurta Maskesi Nasıl Yapılır?

Yumurta Maskesi Malzemeleri

  • 1 tane yumurta
  • Fırça
  • Kağıt havlu
  • 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı

Yumurta Maskesi Yapımı

Maskenin yapımında yumurtanın tamamı değil önce beyazı daha sonra da sarısı kullanılmaktadır. Yumurtayı kırdıktan sonra dikkatli bir şekilde sarısını akından ayırın. Yumurta sarısını daha sonra kullanmak için bir kenara ayırın. Bir kasenin içine aldığınız yumurta akını çatal yardımı ile güzelce çırpın. Temiz bir fırça yardımı ile yumurta akını yüzünüze sürün. Daha sonra kağıt havludan şerit şeklinde parçalar koparın ve bunları yumurta sürdüğünüz yerlere yapıştırın. Bunun üzerine bir kat daha yumurta akı sürün ve 20 dakika kadar kurumasını bekleyin. Sürenin bitiminde maskeyi alttan yukarı doğru çekerek çıkarabilirsiniz. Bu çekme işlemi sırasında ciltte bulunan siyah noktalar da çıkacak ve cilt daha temiz bir hale gelecektir.

Cildinizdeki yumurta akı maskesini çıkardıktan sonra sıra geldi sarısını uygulamaya. Bir kasenin içine ayırdığınız yumurta sarısının içine hindistan cevizi yağını ilave edin. Bunları hızlı bir şekilde çırparak karıştırın. Daha sonra fırça yardımı ile yüzünüze yedirerek sürün. 10 dakika maskenin etki etmesi için bekledikten sonra ılık su ile yıkayarak yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

Cilt sıkılaştırıcı yumurta maskesi yapımı iki aşamadan oluştuğu için uygulanması biraz fazla zaman alsa da cilt üzerindeki olumlu etkilerini görünce çekilen zahmete değdiğini düşünebilirsiniz. Bu maskeyi haftada 2 kere uygulayabilirsiniz. Yumurtaya alerjisi olanlar bu maskeyi uygulamamalılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir