Çocuk Odası Halı Modelleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Çocuk odası halı modelleri sevimli desenleri ve rengarenk tasarımları ile her zaman dikkat çekmektedir. Çocuk odası dekorasyonu ayrı bir özen ister. Özellikle küçük çocukların odalarına halı seçerken daha özenli davranmak gerekir. Sevimli minikler çoğunlukla yerde oynamayı sevdikleri için çocuk odasına halı seçerken bu ayrıntı da göz önünde bulundurulmalıdır. Son yıllarda çocukların hassas cilt yapısına uygun olarak tasarlanan antibakteriyel halılar oldukça popüler. Bu tür halılar sayesinde çocuklar rahatça yerde oyun oynarken anneler de çocuklarının alerji olabileceği kaygısını taşımamaktadır. Çocuk odasına halı almak isteyenler bunun deseni kadar çocukları için sağlıklı olup olmadığını da göz önünde bulundurmalıdır.

Çocuk Odası için Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Çocuk odası için halı seçimi konusundaki en önemli nokta halının çocukta alerjiye neden olmamasıdır. Çocukların çoğu yerde oyun oynamayı sevdiği için bu nokta son derece önemlidir. Uygun olmayan halılar küçük çocukların cildini tahriş edebilir ve alerjiye neden olabilir. Çocukların cildinin yetişkinlere oranla daha hassas olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle çocuk odası için antibakteriyel halı kullanmak doğru bir tercih olacaktır. Çocuk odaları çoğunlukla evin en küçük odaları arasında yer alır. Bu tarz odaları daha geniş ve ferah göstermek için açık renk duvar badanası, açık renk halı ve perde kullanılmalıdır. Çocuk odasının dekorasyonunda onların sevdiği renkler kullanıldığı için halı seçerken de bu detay unutulmamalıdır. Çocukların yaşına uygun tasarıma sahip halılar seçerek onların odalarında geçireceği zamanı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Bu odaya sereceğiniz halı kaymaz tabanlı olmalı. Küçük ve dar çocuk odaları için en ideal halı modelleri paspas görünümlü ya da yolluk şeklinde halılardır. Bu tarz halılar hijyen ve kullanım yönünden büyük kolaylık sağlamaktadır. Odada kullanacağınız halının genel dekorla da uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Kız ve erkek çocukların zevk ve beğenilerinin farklı olduğunu da unutmamalısınız. Çocuğunuz ne istediğini ifade edebilecek kadar büyük ise halı seçiminde onun da fikrini alarak daha doğru bir tercih yapmanız mümkün.

Çocuk Halısı Modelleri

Günümüzde çocukların dikkatini çekecek ve odalarında vakit geçirmeyi onlar için eğlenceli bir hale getirecek birçok farklı halı modeli bulunmaktadır. Çocuk odası halıları belirli yaş gruplarına göre farklı tasarımlara sahiptir. Bebekler için onların dikkatini çekecek canlı renk ve desenlerin olduğu tasarımlar tercih edilirken, biraz daha büyük çocuklar için oyun parkı şeklindeki halılar tercih edilebilir. Öğrenme çağındaki çocuklar renklere, rakamlara ve şekillere meraklı olduklarından onlar için bu tarz tasarıma sahip eğitici halılardan alabilirsiniz. Kız çocuklar için balerin, çiçek ve kelebek gibi desenlerin olduğu halılar tercih edilebilir. Erkek çocuklar için de arabalı, denizci tasarımlı ya da üzerinde çeşitli geometrik şekiller bulunan halılar kullanılabilir. Çocukların sevdiği çizgi film karakterlerinin figürleri bulunan halılar da farklı bir seçenek olarak aklınızda bulunsun. Çocuk odası için yeni bir halı almayı düşünenler için 2018 çocuk halısı modelleri arasından seçtiğimiz bazı örnekleri aşağıda sizinle paylaşıyoruz. Bunları inceleyerek siz de çocuğunuzun beğenisine ve odasının dekoruna en uygun halı tasarımına daha kolay karar verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir