Çocuk Odası için Yıldızlı Duvar Süsü Yapımı

Çocuk Odası için Yıldızlı Duvar Süsü Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Çocuk odası için yıldızlı duvar süsü yapımı isteyen herkesin uygulayabileceği çok kolay bir kendin yap çalışmasıdır. Çocuklar odalarında hem oyun oynayıp hem de uyudukları için bu odanın dekorasyonu ayrı bir önem taşır. Çocuk ve bebek odalarının dekorasyonunda genelde keçe, eva kağıdı ya da kartondan yapılan süslemeler kullanılmaktadır. Bu süslemeler rengarenk tasarımları ve sevimli figürleri ile çocukların çok hoşuna gitmektedir. Küçük çocuğunuz varsa onun odasını süslemek için böyle süslere ihtiyacınız olabilir. İsterseniz dışarıdan çocuk odası için hazır süs almak yerine bunu evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle paylaşacağımız kartondan yıldızlı süs yapımı ile çocuk odasının dekorunu daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

Çocuk Odası için Yıldızlı Duvar Süsü Nasıl Yapılır

Çocuk Odası için Yıldızlı Duvar Süsü Malzemeleri

 • İstediğiniz renklerde fon kartonu
 • Kurşun kalem
 • Makas
 • İnce bir ip
 • Yapıştırıcı

Bu uygulamayı yapmak için fon kartonu yerine eva kağıdı da kullanabilirsiniz.

Çocuk Odası için Yıldızlı Duvar Süsü Yapımı

Yıldızlı duvar süsü yapmak için isterseniz hazır yıldız kalıbı kullanabilirsiniz. Bu şekilde çok fazla uğraşmadan kısa sürede aynı boyutta, istediğiniz sayıda yıldız çizebilirsiniz. Daha güzel bir tasarım yapmak için yıldızın yanına ay ve kalp gibi figürler de yapabilirsiniz. Aşağıdaki adımları uygulayarak kolay bir şekilde duvar süsünü yapabilirsiniz.

 • Fon kartonun üzerine kurşun kalem ile istediğiniz büyüklükte bir yıldız çizin. Bunu makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
 • Yeterli sayıda yıldız yaptıktan sonra fon kartonundan başka figürler de yapabilirsiniz. Bunları isterseniz yıldızlardan farklı renkte yapabilirsiniz.
 • Fon kartonundan yıldız ve diğer figürleri hazırladıktan sonrası ise oldukça kolay.
 • İnce ipten, yapacağınız tasarıma uygun uzunlukta bir parça kesin.
 • Yapmış olduğunuz karton yıldızları ve diğer süslemeleri aralarında biraz boşluk bırakarak ipe yapıştırın.
 • İpi bu şekilde doldurduktan sonra bunu istediğiniz yere asabilirsiniz.

İsterseniz bu şekilde birkaç tane ipe takılmış yıldız şeridi yapıp bunları iç içe takarak güzel bir süsleme yapmanız mümkün. Aynı yöntemi uygulayarak güzel bir sarkaç süs de yapabilirsiniz. Şık bir tasarım oluşturmak için yıldızları simli eva kağıdı kullanarak yapabilirsiniz. Aşağıda paylaştığımız görseller sayesinde çocuk odası için kağıttan süs yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz.

Gazete Kağıdından Üçgen Duvar Süsü Yapımı * Tıklayınız

Kalpli Yıldızlı Duvar Süsü
Kalpli Yıldızlı Duvar Süsü
Ay ve Yıldızlı Duvar Süsü
Ay ve Yıldızlı Duvar Süsü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir