Çocuklar için Kağıt Tabaktan Hayvan Figürleri

Çocuklar için Kağıt Tabaktan Hayvan Figürleri Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Çocuklar için kağıt tabaktan hayvan figürleri yapımı okul öncesi etkinlikler arasında en renkli olanlarından bir tanesidir. Çocukların rahatlıkla yapabilecekleri şekilde tasarlanan bu figürler, okullarda da eğitici aktiviteler olarak değerlendirilebiliyor. Siz de evde çocuğunuzun gelişimine katkı sağlamak ve onunla verimli vakit geçirmek istiyorsanız, kağıt tabaktan hayvan figürleri yapabilirsiniz. Kağıt tabaklarınız hazırsa haydi başlayalım…

Çocuklar için Kağıt Tabaktan Hayvan Figürleri Yapımı

Kağıt Tabaktan İnek Yapımı

Kağıt Tabaktan İnek Yapımı
Kağıt Tabaktan İnek Yapımı

Çocukların sempati duyduğu hayvanlardan bir tanesi olan inek, özellikle süte karşı antipatisi olan çocuklar için güzel bir seçenek olabilir. Süt içmekten kaçınan ya da artık süt içmek istemediğini dile getiren çocuklarınız ile birlikte bu hoş çalışmayı yapabilir, çalışma arasında inekler ve ineklerin çocuklar için süt verdiğinden bahsedebilirsiniz. Kendi elleri ile figürünü çıkardığı sevimli dostunun ona sunduğu sütü içme fikri, çocuğunuza sevimli gelebilir. Kağıt tabaktan inek yapmak için ineğin gözleri, kulakları, burun ve ağız kısmını hazırlayıp ilgili yerlere yerleştirmeniz yeterli olacaktır.

Kağıt Kabaktan Eşek Yapımı

Kağıt Tabaktan Eşek Yapımı
Kağıt Tabaktan Eşek Yapımı

Kağıt tabak ile sevimli bir eşek yapma fikri, her çocuğun hoşuna gidecektir. Eşeği yapmak için kağıt tabağın iki tarafından kulak şeklinde parçalar kesin. Daha sonra çocuğunuzdan eşeğin yüz kısmını ve kulak kısımlarını boyamasını isteyin. Çocuğunuz boyama işlemini yaparken eşeğin kahkül kısımları ve gözleri için parçalar hazırlayabilirsiniz. Boya kuruduktan sonra kulakları eşeğin arka kısmından monte edip geri kalan parçaları yerine yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Çocuklar bu çalışmaya bayılacaktır.

Kağıt Tabaktan Kuş Yapımı

Kağıt Tabaktan Kuş Yapımı
Kağıt Tabaktan Kuş Yapımı

Kağıt tabaktan kuş figürü yapmak için tabağın arka kısmını çevirin. Tam orta kısmına resimdeki gibi bir kuş kalıbı çizin. Tabağın kenarlarını kanat olacak şekilde kesip düzeltin. Parçalar hazır olduktan sonra çocuğunuzdan uygun yerlere yerleştirmesini rica edebilir, onun da bu çalışmaya katkıda bulunmasını sağlayabilirsiniz.

Kağıt Tabaktan Köstebek Yapımı

Kağıt Tabaktan Aslan Yapımı
Kağıt Tabaktan Köstebek Yapımı

Kağıt tabaktan köstebek yapmak, okul öncesi çocukları için uygundur. Bunun için ilk olarak tabağın tamamı kahverenge boyanır. Boyanın kurumasının ardından köstebeğin gözleri, burun kısmı, dişleri ve bıyık kısımları yerine yapıştırılır. Köstebeğin gözleri için hazır küçük göz şekillerinden kullanılabilir. Eğer bu gözlerden bulamazsanız, her hangi bir kağıda göz şekli çizip yapıştırma yapabilirsiniz. Bıyık kısmı için kibrit çöpü, kürdan ya da ince iplerden yardım alabilirsiniz. Çocuğunuz bu küçük parçaları yapıştırmakta zorlanırsa, yardımda bulunarak kağıt tabaktan köstebek figürünü oluşturabilirsiniz.

Kağıt Tabaktan Kedi Yapımı

Kağıt Tabaktan Kedi Yapımı
Kağıt Tabaktan Kedi Yapımı

Kediler, büyük küçük herkesin çok sevdiği sevimli dostlarımız… Bu sevimli dostlarımızın kağıt tabaktan figürlerini yapmak son derece basit. Bunun için kağıt tabağın çukur kısmı düze gelecek şekilde koyup çocuğunuzun boyamasını sağlayın. Ardından bir makas ile tabağın üst kısmından U şeklinde bir parça kesin. Kedinin göz, burun, ağız ve bıyık kısımlarını da yaptıktan sonra figürünüz hazır.

Kağıt tabak ile hayvan figürü yapmak işte bu kadar basit. Verdiğimiz örneklerin dışında balık, köpek, kurbağa, civciv, tavuk gibi farklı hayvanların figürlerini de yapabilirsiniz. Bunlar için biraz hayal gücünüzü kullanıp aklınızda o hayvanı canlandırmanız yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir