Dağınık Ense Topuzu Nasıl Yapılır

Dağınık Ense Topuzu

Sosyal Medyada Paylaşın

Dağınık ense topuzu, her yaştan bayanın sevdiği bir saç modelidir. Şık görünümünün yanı sıra rahat kullanılması bakımından da, özel günler için ideal bir topuz modelidir. Dağınık ense topuzu, normal ense topuzuna oranla biraz daha dağınık ve gevşek yapıldığı için daha rahat kullanılır. Özellikle saçları katlı kesilmiş bayanlar için en ideal saç topuzudur. Arkadan uygulanan gevşek bir topuz ve yanlardan çıkarılan saçlar, daha doğal bir görünüm sağlamaktadır. Siz de sezonun trendlerine uygun ve kolay yapılan bir saç topuzu denemek istiyorsanız aşağıda dağınık saç topuzu ile ilgili gerekli açıklamaları bulabilirsiniz.

Dağınık Saç Topuzu Nasıl Yapılır

Gerekli Malzemeler

  • Kalın dişli tarak
  • 2 tane ince lastik toka
  • Siyah tel toka
  • Saç spreyi

Yapım Aşamaları

  • Saçlarınızı tarayın ve her iki taraftan saç tutamı bıraktıktan sonra geri kalan saçları, lastik toka ile bağlayın. ( Saçları ensede gevşek at kuyruğu yapın. )
  • Bağladığınız saçı elinizle biraz yukarı kaldırın ve tokanın üzerine sararak, içten enseye doğru geçirin.
  • Daha sonra yanlarda ayırdığınız tutamlardan çok ince saç tellerini sağdan ve soldan bırakın. Gerisini ince lastik toka ile tutturun.
  • Bu ince kuyruğu da tokanın üzerinden geçirin ve enseye doğru çektirin.
  • Son olarak bağlamış olduğunuz saçları yukarı doğru kaldırın ve parmaklarınızla içe doğru sıkıştırın. Bunu yaparken topuzun gevşek olmasına dikkat edin.
  • Topuzun yukarısını biraz kabartarak, hafif dağınık bir şekil verin ve saç spreyi sıkarak uygulamayı sonlandırın.

Saçlarınızı dağınık topuz yaptığınızda, bu sezonun trendlerinden olan saç aksesuarlarından takarak, daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Özel bir davete katılacağınız zaman bu topuzu kullanacaksanız, abiye kıyafetinizle uyumlu bir taraklı tokayı topuzun üst tarafına takabilirsiniz. Dağınık topuz modelleri her saç tipine uyumlu olsa da, dalgalı saçlarda daha güzel görünmektedir. Bu saç modelinin özelliği dağınık görünümü olduğu için, topuzu yapmaya geçmeden önce saçlarınızı taradığınızda kalın dişli tarak kullanın. Saçlarınızı yaptıktan sonra da düzeltme ihtiyacı hissederseniz bunun için tarak yerine parmak uçlarınızla şekil verin.

Kendi saçını evde kolay bir şekilde yapmak isteyen bayanlar, dağınık ense topuzu yapımı resimli anlatımı aşağıda bulabilirler. Bu resimlerde adım adım, dağınık ense topuzu yapımı resimli olarak anlatılmıştır.

Ense Topuzu Modelleri * Tıklayınız

Dağınık Ense Topuzu Nasıl Yapılır Resimli Anlatım
Dağınık Ense Topuzu Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir