Daldan Rustik Mumluk Yapımı
Kendin Yap

Daldan Rustik Mumluk Yapımı

Dekoratif mumluklar ev dekorasyonunda önemli yere sahiptir. Kimi zaman oturma odası, kimi zaman çocuk odası, kimi zaman ise ev koridorlarının dekorasyonunda karşımıza çıkan bu dekoratif ürünler, hazır olarak satın alınabileceği gibi evde de farklı yöntemler ile hazırlanıp kullanılabilir. Bu yazımızda sizler için daldan rustik mumluk yapımı çalışmasının detaylarını paylaşacağız…

Daldan Rustik Mumluk Nasıl Yapılır

Daldan rustik mumluk yapmak son derece kolay bir çalışmadır. Daha önce hiç bir kendin yap çalışması yapmamış olsanız bile bu çalışmayı zorlanmadan hazırlayabilirsiniz. Malzeme hazırlama aşamasında da zorlanmayacağınız bu çalışmanın detaylarını şimdi sizlerle paylaşıyoruz…

Daldan Rustik Mumluk Malzemeleri

  • Yeterli miktarda dal parçası
  • Dalları kesmek için uygun bir kerpeten
  • Güçlü bir yapıştırıcı
  • Kavanoz ya da düz bir bardak

Daldan Rustik Mumluk Yapımı

Dekoratif mumluk yapmak için ilk olarak dal parçalarını hazırlayın. Uygun incelikte ve düzlükte olanları seçip hepsini aynı uzunlukta kesin. Yeterli sayıya ulaşana kadar devam edin. Kullanmak istediğiniz kavanoz ya da bardağı güzelce yıkayıp kurulayın. Ardından dikkatli bir şekilde yapıştırıcıyı her yerine sürün. Belirli aralıklar ile ya da aralık vermeden dal parçalarını yerleştirip yapıştırın. Tamamen yapışmalarını sağlayın. Kuruduktan sonra isterseniz mumluğunuzu kurdele ve kumaşlar ile süsleyebilirsiniz. Renk vermek için isterseniz ahşap boyalarından da yararlanabilirsiniz.

Daldan rustik mumluk yaparken dalları istediğiniz uzunlukta kesebilirsiniz. İsterseniz uzun bir kavanozun üzerine küçük küçük kesilmiş olarak dalları yapıştırabilirsiniz. Ya da tam tersi küçük bir kavanoza uzun dal parçalarını yapıştırıp daha hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

İsterseniz bu şekilde birden fazla mumluk hazırlayıp takım olarak salonunuzda ya da oturma odasında kullanabilirsiniz. Takım halinde hazırlarken kavanozların hepsini aynı boyutta kullanabileceğiniz gibi farklı boyutta kullanıp çok hoş bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

Çalışmanın detayları için aşağıdaki resimli anlatım aşamalarını inceleyebilirsiniz. Bu çalışmayı küçük çocuklarınız ile birlikte de hoş bir aktivite çalışması olarak yapabilirsiniz.

Daldan Rustik Mumluk Yapımı Resimli Anlatım
Daldan Rustik Mumluk Yapımı Resimli Anlatım

Ağaç Yapraklarından Rustik Mumluk Yapımı * Tıklayınız

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir